Ankieta »

Na który wyjazdowy mecz Ligi Mistrzow masz największą ochotę pojechać?
 do Berlina (Niemcy)
 do Czechowa (Rosja)
 do Madrytu (Hiszpania)
 do Veszprem (Węgry)
 do Silkeborga (Dania)

Strzelcy

1. Stojković 113
2. Buntić 77
3. Jurecki 75
4. Tkaczyk 69
5. Tomczak 60

System szkolenia

2009-07-13 drukuj stronę

System szkolenia - Akademia Vive

Od wielu lat w regionie świętokrzyskim jednym z najpopularniejszych sportów jest piłka ręczna. Szkolenie młodzieży jest jednym z najważniejszych celów klubu sportowego. Od lat w Kielcach prowadzone jest szerokie szkolenie młodzieży w zakresie piłki ręcznej, a młodzi zawodnicy z ziemi świętokrzyskiej co rok zdobywają laury w różnych grupach wiekowych na arenie krajowej.

 Klasy sportowe o profilu piłka ręczna we współpracy z Vive Targi Kielce są prowadzone w wielu placówkach oświatowych na terenie miasta. Tego typu klasy sportowe prowadzone są w Gimnazjum nr 7 na Słonecznym Wzgórzu oraz w Gimnazjum nr 16 na kieleckim Barwinku. Szkolenie młodzieży odbywa się również w Szkołach Podstawowych, nr 25 na Ślichowicach, nr 32 na Barwinku oraz nr 17 na Słonecznym Wzgórzu. W tych oraz w innych placówkach oświatowych organizowane jest wiele turniejów, m.in. Liga Miasta. Na tych turniejach zasiadają trenerzy grup mlodzieżowych, którzy wypatrują talentów na najniższych szczeblach edukacji szkolnej.

Szkolenie młodzieży jest również prowadzone w klubie sportowym Vive Targi Kielce. Na ten moment w VTK trenuje ponad 400 młodych zawodników w różnych grupach wiekowych. W klubie zatrudnionych jest 10 trenerów grup młodzieżowych. Dla najmłodszych zawodników organizowane są rozgrywki wojewódzkie oraz po uzyskanym awansie gra w rozgrywkach krajowych. Wiele młodych zespołów wyjeżdża również na prestiżowe młodzieżowe turnieje w całej Europie. Młodzież z Kielc uczestniczy w turniejach Partille Cup, w turnieju w Terramo, czy w słoweńskiej Izoli. Do największych sukcesów kieleckiej młodzieży należy Mistrzostwo Polski Juniorów, czy zdobyty ostatnio tytuł wicemistrzów Polski Juniorów. Wychowankami kieleckiego klubu jest wielu zawodników grających dziś w polskiej ekstraklasie. Są to: Paweł Gawęcki, Łukasz Janyst, Michał Bartczak, Paweł Podsiadło, Kamil Sadowski, Tomasz Mochcocki, Michał Chodara, Mateusz Przybylski, Wojciech Trojanowski, Jakub Łucak. Większość z tych zawodników to byli podopieczni trenera Tomasza Strząbały, który zdobywał z nimi wiele medali Mistrzostw Polski. Kilka lat temu kadra młodzieżowa Polski opierała się właśnie na kilku tych zawodnikach. Dziś, także nie brakuje w Kielcach młodych utalentowanych zawodników, którzy grają dla „biało-czerwonych” barw, są nimi: wspomniany Mateusz Przybylski, Krzysztof Szczecina obaj grają w kadrze młodzieżowej. W kadrach juniorskich gra kilku zawodników VTK: Filip Zimoch, Marcin Stefaniec, Bartek Wróblewski. W szerokiej kadrze rocznika 1995 znajdują się Wiktor Budziosz, Rafał Jamioł, Albert Romański i Paweł Duda. W kadrze grają również zawodnicy, których w młodym wieku ściągnięto do Kielc- Rafał Chełmiński z Juranda Ciechanów i Tomasz Fugiel z MKS Padwy ZKielecki klub wyszukuje wielu zdolnych zawodników. - Przede wszystkim chcemy jak największą grupę młodzieży zainteresować piłką ręczna. Idąc tropem piramidy szkolenia, na dole musi być najszersza grupa, czyli młodzież. Na szczycie najściślejsza grupa, czyli pierwszy zespół- mówi Radoslaw Wasiak, dyrektor klubu Vive Targi Kielce. Im więcej młodzieży na treningach, tym większa szansa odnalezienia talentu na miarę Karola Bieleckiego- dodaje dyrektor Wasiak. - Do wyszukiwania talentów służy Mała Liga Piłki Ręcznej i obserwacje na spotkaniach juniorskich, nie tylko w świętokrzyskim, ale także w całej Polsce-zdradza były kapitan kieleckiej siódemki.

Mała Liga Piłki Ręcznej to jedna z największych w Polsce i Europie imprez związanych z piłką ręczną dla dzieci i uczniów. W rozgrywkach Małej Ligi uczestniczy wiele zespołów z całego województwa świętokrzyskiego. Z roku na rok ta liczba jest coraz większa. Zespoły mierzą się ze sobą w grupach wiekowych. Całe przedsięwzięcie jest dziełem Fundacji Vive Serce Dzieciom i klubu sportowego Vive Targi Kielce.

 W chwili obecnej najmłodszą grupę szkolenia klasy 1-3. Szkoły Podstawowej prowadzi pani Monika Kotliński w ZSO nr 4 przy ulicy Jasnej w Kielcach. Więcej informacji pod numerem telefonu 605 526 105.

 Więcej informacji o szkoleniu młodzieży, telefony do poszczególnych trenerów, informacje o godzinach treningów dla młodzieży można uzyskać pod klubowym numerem telefonu 41 345 10 44