Ankieta »

Na który wyjazdowy mecz Ligi Mistrzow masz największą ochotę pojechać?
 do Berlina (Niemcy)
 do Czechowa (Rosja)
 do Madrytu (Hiszpania)
 do Veszprem (Węgry)
 do Silkeborga (Dania)

Strzelcy

1. Stojković 113
2. Buntić 77
3. Jurecki 75
4. Tkaczyk 69
5. Tomczak 60

Ruszyła trzecia edycja MałejLigi Piłki Ręcznej

2006-10-12 drukuj stronę

Ruszyła trrzecia edycja MałejLigi Piłki Ręcznej Tę największą w Polsce imprezę w tej dyscyplinie sportu zainaugurowali wczoraj w SP nr. 25 przy ul. Jurajskiej uczniowie szkół podstawowych.

Ruszyła trrzecia edycja Małej Ligi Piłki Ręcznej

Paweł Matys

Tę największą w Polsce imprezę w tej dyscyplinie sportu zainaugurowali wczoraj w SP nr. 25 przy ul. Jurajskiej uczniowie szkół podstawowych.

Kolejny raz honorowym kapitanem, który otworzył rozgrywki, był grający drugi trener Vive Kielce Radosław Wasiak.

- Zawody są szczególnie ważne dla małych miejscowości. Jeszcze trzy lata temu dzieci nie wiedziały tam, co to jest piłka ręczna, a teraz same grają w tak wielkiej imprezie - mówi Piotr Nowak, opiekun reprezentacji uczniów skarżyskich szkół podstawowych. Jego zespół boleśnie doświadczył tego już w pierwszym dniu turnieju. Skarżysko przegrało wszystkie trzy mecze, odpadło z rozgrywek, a najwyższą porażkę - aż 2:26 - zanotowało z SP w Miedzierzy. Zawodnicy z tej niewielkiej miejscowości to jednak trzecia drużyna poprzedniej edycji. Świetnie grali w obronie i przez prawie 20 minut nie pozwolili rywalom zdobyć gola. Przeciwnicy trafili do siatki w 15. sekundzie, a drugi raz tyle samo czasu przed końcem meczu. - Wszystkie spotkania wygraliśmy dobrą obroną. Tylko w pierwszym [wygrana 16:12 z Czajkowem - red.] były kłopoty, ale to chyba z nerwów. W tym roku chcemy zajść jeszcze wyżej - zapowiedział Robert Grabarczyk, najskuteczniejszy (18 bramek) w zespole Miedzierzy.

W pierwszym półfinale wraz z kolegami zagra z ekipą z Buska. W drugim zmierzą się gospodarze wczorajszego dnia - SP nr 25 Kielce - z uczniami z Czajkowa. Kielczanie wygrali wysoko oba mecze w grupie. - Świetnie zagrali bramkarz Sebastian Bysiak i skuteczny Marcin Stefaniec. Chciałbym, aby taka impreza była w całej Polsce, a podobno są takie plany - przyznał Paweł Tetelewski, szkoleniowiec SP nr 25 w Kielcach.

Nowością w tegorocznej edycji MLPR będą mistrzostwa grup tanecznych, czyli czirliderek. Odbędą się one 16 listopada, a wczoraj rozgrywki umilała grupa Integro ze Staszowa, wicemistrzynie Polski juniorek.

Dziś o godz. 9 w SP nr 3 w Staszowie pierwsze mecze gimnazjalistów.

Imprezę organizują fundacja Vive - Serce Dzieciom, Klub Sportowy Vive Kielce, Urząd Miasta w Kielcach, Świętokrzyski Urząd Marszałkowski, Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej i Wyższa Szkoła Handlowa z Kielc.

Wyniki - szkoły podstawowe

Grupa C: Miedzierza - Czajków 16:12, Staszów - Skarżysko 11:2, Miedzierza - Skarżysko 26:2, Czajków - Staszów 10:3, Staszów - Miedzierza 4:11, Skarżysko - Czajków 6:9. Awans: 1. Miedzierza, 2. Czajków.

Grupa D: SP 25 Kielce - Szerzawy 20:11, Szerzawy - Busko 8:17, SP nr 25 Kielce - Busko 11:2. Awans: 1. SP nr 25 Kielce, 2. Busko.

Tylko użytkownicy zarejestrowani na forum moga pisać komentarze. Jeśli nie jesteś zalogowany, wykorzystaj formularz z góry strony i zaloguj się. Jeśli zaś nie jesteś jeszcze zarejestrowany i chcesz to zrobić, przejdź do strony rejestracji na forum.
Brak komentarzy