Ankieta »

Na który wyjazdowy mecz Ligi Mistrzow masz największą ochotę pojechać?
 do Berlina (Niemcy)
 do Czechowa (Rosja)
 do Madrytu (Hiszpania)
 do Veszprem (Węgry)
 do Silkeborga (Dania)

Strzelcy

1. Stojković 113
2. Buntić 77
3. Jurecki 75
4. Tkaczyk 69
5. Tomczak 60

Emocje, emocje i jeszcze raz - emocje !

2007-11-22 drukuj stronę

Przedostatni dzień ćwierćfinałów. Stadnicka Wola. Piękna hala, przeuroczy dyrektor Czesław Staliwa, bardzo serdecznie do nas nastawieni nauczyciele w-fu i jeden problem. Cztery drużyny, a tylko dwie wychodzą z grupy, by dalej grać. Przy stoliku sędziowskim, w roli obserwatora, zasiadł Radosław Wasiak – niewątpliwie przykład wspaniałego sportowca dla wszystkich młodych zawodników.

Przedostatni dzień ćwierćfinałów. Stadnicka Wola. Piękna hala, przeuroczy dyrektor Czesław Staliwa, bardzo serdecznie do nas nastawieni nauczyciele w-fu i jeden problem. Cztery drużyny, a tylko dwie wychodzą z grupy, by dalej grać. Przy stoliku sędziowskim, w roli obserwatora, zasiadł Radosław Wasiak – niewątpliwie przykład wspaniałego sportowca dla wszystkich młodych zawodników. Gwizdek sędziowski i pierwszy mecz. Od razu bardzo emocjonujący. Gimnazjum nr 15 z Kielc z Gimnazjum nr 1 z Końskich /ubiegłoroczny wicemistrz MLPR/. Piłki celnie trafiały do bramek po obu stronach. Wygrały Kielce 15:11. Drugi mecz i obecna na sali widownia miała szansę poznać pozostałe dwa zespoły – Gimnazjum z Miedzierzy i Gimnazjum nr 9 z Kielc. 24:16 wygrali chłopcy prowadzeni przez pana Jerzego Dudę. Zwycięska Miedzierza pozostała na boisku, by rozegrać tym razem pojedynek z „jedynką” konecką. Tutaj już nie było tak łatwo. Bardzo wyrównany poziom. Do ostatnich sekund nie było faworyta. Wygrały Końskie jedną bramką. Bracia Mateusz /bramkarz/ i Hubert Korneccy grający w Miedzierzy wyróżniali się na tle całego zespołu. Wykazali się wspaniałymi umiejętnościami – jeden skutecznie bronił, a drugi skutecznie rzucał piłki do bramki przeciwnika. Czwarty mecz i chwila oddechu dla kibiców. Zagrały zespoły kieleckie. Od pierwszych minut prowadzenie objęło Gimnazjum nr 15, ostatecznie zdobywając 24 bramki, a ich przeciwnikom udało się zdobyć 17 punktów. Wróciły emocje, gdy na boisko wybiegły drużyny z Miedzierzy i Gimnazjum nr 15 Kielce. Początek bardzo obiecujący dla Miedzierzy.

Czterobramkowej przewagi z pierwszych minut nie udało im się jednak utrzymać przez całe spotkanie. Przy stanie 11:10 po raz pierwszy prowadził zespól kielecki. 11:11 i przerwa. W drugiej połowie oba zespoły od upragnionego zwycięstwa dzieliła ciągle jedna bramka. Wygrały Kielce, rzucając w ostatnich sekundach 19 bramkę. Dzień kończył się spotkaniem Gimnazjum nr 9 Kielce i Gimnazjum nr 1 Końskie. Od początku prymat wiedli zawodnicy koneccy. Dobry atak i wynikiem 26:10 dla „jedynki” sędzia odgwizdał mecz. Było ciekawie. Dużo, bo aż 221 bramek, co dla zgromadzonej licznie publiczności daje zawsze dużo radości. Jutro w Słowackim w Kielcach kończymy ćwierćfinały.

Najwięcej bramek zdobyli:
Michał Rokita Gimnazjum Nr 1 Końskie 20
Hubert Kornecki Gimnazjum Miedzierza 17
Michał Kołodziej Gimnazjum Miedzierza 15
Daniel Kwaśniewski Gimnazjum nr 15 Kielce 15
Dominik Krawczyk Gimnazjum Miedzierza 13
Paweł Nowak Gimnazjum nr 15 Kielce 13


Wyniki:
Gimnazjum nr 15 Kielce – Gimnazjum Miedzierza 19:18/11:11/
Gimnazjum nr 15 Kielce – Gimnazjum Nr 9 Kielce 24:17/10:7/
Gimnazjum nr 15 Kielce – Gimnazjum Nr 1 Końskie 15:11/5:4/
Gimnazjum Nr 1 Końskie – Gimnazjum Miedzierza 20:12/11:7/
Gimnazjum Nr 1 Końskie – Gimnazjum Nr 9 Kielce 26:10/12:3/
Gimnazjum Miedzierza – Gimnazjum Nr 9 Kielce 24:16/13:2/

Tylko użytkownicy zarejestrowani na forum moga pisać komentarze. Jeśli nie jesteś zalogowany, wykorzystaj formularz z góry strony i zaloguj się. Jeśli zaś nie jesteś jeszcze zarejestrowany i chcesz to zrobić, przejdź do strony rejestracji na forum.
Brak komentarzy