Ankieta »

Na który wyjazdowy mecz Ligi Mistrzow masz największą ochotę pojechać?
 do Berlina (Niemcy)
 do Czechowa (Rosja)
 do Madrytu (Hiszpania)
 do Veszprem (Węgry)
 do Silkeborga (Dania)

Strzelcy

1. Stojković 113
2. Buntić 77
3. Jurecki 75
4. Tkaczyk 69
5. Tomczak 60

50 lat świętokrzyskiej ręcznej

2008-12-16 drukuj stronę

Obchody 50-lecia Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej odbyły się dziś w hali przy ul. Bocznej w Kielcach. Obiekt będzie nosił nazwę "Hali Legionów"

Na uroczystość licznie przybyli goście z całego województwa oraz władze polskiej piłki ręcznej, na czele z prezesem Andrzejem Kraśnickim i dyrektorem biura Markiem Góralczykiem.
Całe obchody zaczęły się popołudniu na parterze hali przy Bocznej, gdzie odsłonięto tablicę pamiątkową z okazji 50 lecia Świętokrzyskiego Związku oraz niedawno obchodzonego 90-lecia Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Tablicę, ufundowaną przez MOSiR odsłaniał Andrzej Kraśnicki, niedawno wybrany ponownie na prezesa ZPRP. Później cała uroczystość przeniosła się na salę, gdzie przypomniano historię świętokrzyskiego handballu (m.in. filmem video), wręczono pamiątkowe odznaki i medale. Honorowany był m.in. prezes ŚZPR Grzegorz Budziosz, który przez ostatnie lata działa na rzecz promocji i rozwoju piłki ręcznej w województwie. - Będziemy to czynić nadal, żeby szczypiorniak był jeszcze bardziej popularny- zapewniał.
Wybrano również najlepszego zawodnika 50-lecia i trenera. Tym pierwszym według komisji był Zbigniew Tłuczyński. - Cieszę się, że zostałem wybrany spośród tak licznego grona znakomitych kieleckich zawodników- mówił telefonicznie. Szkoleniowcem półwiecza w świętokrzyskim został Edward Strząbała, który przez kilka minut przypominał jak piłka ręczna w Kielcach była kiedyś u kresu upadku by później wspaniale triumfować. Nawiązał też do teraźniejszości. - Życzę Vive Mistrzostwa Polski, ale pamiętajcie, że obok odwiecznego rywala z Płocka jest Traveland, który chce namieszać. Cieszyłbym się, gdybyśmy grali razem w finale play-off.
- Gratuluje świętokrzyskiemu, Kielcom bo tu piłka ręczna się prężnie rozwija. W samym Vive podejmowane są decyzje, które mogą wyprowadzić klubową piłkę ręczną wysoko w górę- mówił prezes Kraśnicki dla którego była to pierwsza wizyta po wyborach do władz ZPRP.

Hala Legionów?
"Hala Legionów"- tak najprawdopodobniej zostanie nazwana hala przy ul. Bocznej. Poinformował o tym przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Słoń. Dlaczego? Odzyskanie niepodległości miało miejsce w tym samym czasie co początki piłki ręcznej. - To wyjątkowe powiązanie - mówił.

Tylko użytkownicy zarejestrowani na forum moga pisać komentarze. Jeśli nie jesteś zalogowany, wykorzystaj formularz z góry strony i zaloguj się. Jeśli zaś nie jesteś jeszcze zarejestrowany i chcesz to zrobić, przejdź do strony rejestracji na forum.
· książka 2008-12-18 19:39:16, autor: obiektywny9991
Gdzie taką ksiązke można dostać i jaka jest jej cena ??
· książka 2008-12-18 18:08:57, autor: Anonymous
Właśnie wszedłem w posiadanie książki wydanejz okazji 50 lecia autorstwa dwóch naszych dziennikarzy - Maćka Cendra i Pawła Kotw icy - polecam, bo książka jest fajna i sporo pisze o...
· hala 2008-12-17 23:11:48, autor: Robert-Kowal
Już nie narzekajcie na hale. Jest dobra nowoczesna i wiele innych miast może pozazdrościć. Słyszałem, że ta hala ma 8 miejsce w śród hal w Polsce.
· Nazwa bardzo ładna... 2008-12-17 19:28:19, autor: Spark
Chociaż wg mnie bardziej by pasowała inna...np. "Bubel" Arena. Ale to jest własność MOSiR-u i niech sobie nazywają ją jak chcą. Po ostatnim koncercie grupy Perfect ,dodatkowo okazało...
· ...... 2008-12-17 18:14:22, autor: chęciniak
Mi tam też się podoba, tą nazwą uczcimy naszych dzielnych wojaków http://www.youtube.com/watch?v=jqLDwIk_wqE
· !!!! 2008-12-17 15:20:11, autor: Anonymous
Bardzo ładna nazwa - Hala Legionów
· Hala 2008-12-17 12:52:25, autor: anu18
racja hala jest do poprawki!!! miejsca przy parkiecie powinny byc dla prawdziwych kibiców którzy siali by postrach dla zawodników gości( a są zarezerwowane dla szkół które powinny siedzieć...
· hala 2008-12-17 08:58:46, autor: arek_71
dokładnie, miasto i mosir niech sie lepiej zajmą remontami i myśleniem jak tą halę poprawić. Nazwa moze nienajgorsza, moze byc, choc wolałbym, żeby najpierw poprawili halę.
· \"Hala Legionów\" 2008-12-17 00:32:04, autor: iskra_fan
Nazwa hali jak najbardziej ale wedlug mnie hala na Bocznej nie zasluguje na taka nazwe! Po 3 latach mamy juz pekajace sciany (zostaly zakryte przez wyciszenia) Akustyka pozostawia do dzis wiele do...