Ankieta »

Na który wyjazdowy mecz Ligi Mistrzow masz największą ochotę pojechać?
 do Berlina (Niemcy)
 do Czechowa (Rosja)
 do Madrytu (Hiszpania)
 do Veszprem (Węgry)
 do Silkeborga (Dania)

Strzelcy

1. Stojković 113
2. Buntić 77
3. Jurecki 75
4. Tkaczyk 69
5. Tomczak 60

Zgarniamy wszystko w plebiscycie GW!

2011-02-01, autor: SK, foto: Agencja Gazeta Paweł Małecki drukuj stronę

Drużyna roku, trener roku i najlepszy sportowiec… wszystkie możliwe nagrody przypadły klubowi sportowemu Vive Targi Kielce w 16. Plebiscycie Sportowym „Gazety Wyborczej”! Wczoraj wieczorem w Kinoplexie odbyła się uroczysta gala, która była finałem plebiscytu.

Na uroczystą galę kończącą plebiscyt sportowy „Gazety Wyborczej” „Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2010” przybyło wielu znamienitych gości ze środowiska sportowego regionu świętokrzyskiego. Wśród zaproszonych sportowców i gwiazd, na gali nie zabrakło zawodników i trenerów zespołu Mistrza Polski, Vive Targi Kielce.

Gala finałowa podsumowywała już 16. Plebiscyt Sportowy organizowany przez GW. Ogłaszanie zwycięzców rozpoczęto od największej sportowej nadziei, którą została lekkoatletka Karolina Kołeczek. Potem na scenie królowali już przedstawiciele klubu sportowego Vive Targi Kielce. Drużyną roku został zespół Mistrza Polski, tą nagrodę na scenie odebrał wiceprezes klubu Tadeusz Dziedzic, który podziękował wszystkim kibicom za głosy i solidną pracę: zespołowi, sztabowi szkoleniowemu, pracownikom i zarządowi klubu. Zwycięzcą kolejnej kategorii- trenera roku, został Bogdan Wenta, szkoleniowiec „żółto- biało- niebieskich”, który mówił o najbliższych celach zespołu VTK - Przed nami ważny okres, ważne spotkania w Lidze Mistrzów, naszej lidze i Pucharze Polski- mówił trener najlepszej drużyny szczypiorniaka w kraju i szkoleniowiec reprezentacji Polski, który uzyskał w głosowaniu 1506 głosów. Potem nastąpiła jedna z najważniejszych części gali finałowej. Uroczyście zaprezentowano pierwszą dziesiątkę sportowców regionu, czy jak mówili prowadzący galę: TOP 10 sportowców. I tak w dziesiątce najlepszych sportowców regionu 2010 roku w plebiscycie Gazety Wyborczej znalazł się: Mariusz Jurasik na 9. miejscu -Nie znalazł bym się tutaj gdyby nie koledzy z drużyny, piłka ręczna to zespołowy sport- mówił popularny „Józek”, na podium plebiscytu wskoczył Marcus Cleverly, zajmując 3. miejsce, podziękował za wyróżnienie piękną polszczyzną -Dzień dobry, dziękuję bardzo czuję się w Kielcach super i dobrze mówię po polsku- rozwijał po polsku, bramkarz VTK. Zwycięzcą 16. Plebiscytu Gazety Wyborczej został inny zawodnik Mistrzów Polski Rastko Stojković, który wyprzedził Andrzeja Niedzielana, zawodnika Korony Kielce. Rastko zebrał w plebiscycie 616 głosów. Nagrodę w imieniu serbskiego kołowego, który dojeżdżał do Kielc po Mistrzostwach Świata, odebrał wiceprezes klubu Marian Urban, który mówił o tym, że Rastko czuje się w Kielcach świetnie. - To zawodnik, który prezentuje wysoki poziom sportowy, ale oprócz tego jest świetnym człowiekiem, który zjednał sobie sympatię fanów, którzy na meczach skandują: „Rastko, Rastko nasz scyzoryk!”- mówi wiceprezes Urban. Po przyznaniu wszystkich nagród nastąpiła część artystyczna gali, na której wystąpiła z programem artystycznym Grupa Rafała Kmity z Krakowa. Gala zakończyła się uroczystym bankietem w holu Kinoplexu, gdzie długo rozmawiano zwycięzcach kolejnego plebiscytu. W tym roku klub Vive Targi Kielce osiągnął wielki sukces w plebiscycie GW, wygrywając wszystkie możliwe kategorie. Łącznie na „żółto- biało- niebieskich” w kategoriach: trener roku, najlepszy sportowiec i drużyna roku oddano niemal 3700 głosów, zgarniając wszystkie możliwe nagrody w 16. Plebiscycie Gazety Wyborczej.

Tylko użytkownicy zarejestrowani na forum moga pisać komentarze. Jeśli nie jesteś zalogowany, wykorzystaj formularz z góry strony i zaloguj się. Jeśli zaś nie jesteś jeszcze zarejestrowany i chcesz to zrobić, przejdź do strony rejestracji na forum.
Brak komentarzy