4. Tkaczyk 69
5. Tomczak 60

Przegrana z gospodarzem

2011-04-15, autor: Stefan drukuj stronę

Juniorzy młodsi VTK przegrali swój pierwszy ćwierćfinałowy mecz z gospodarzem NMC Powen Zabrze 32:35 (18:16)

Od początku spotkania gospodarze postawili ciężkie warunki. Wynik ciągle utrzymywał się na remisie. Zle funkcjonowała obrona kielczan, którzy do przerwy stracili 16 bramek. Po 30 minutach było 18:16 dla VTK. Po przerwie przebieg spotkania był taki sam jak w pierwszej połowie. Żadna z drużyn nie mogła wyjśc na więcej niż 3 bramkowe prowadzenie aż do 58 minuty kiedy to gospodarze wygrywali 32:29. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 35:32 dla NMC Powen Zabrze. Bardzo dobrze w drużynie gospodarzy prezentował się Tymoteusz Piątek, który trafił do kieleckiej bramki aż 17 razy.

VTK: Bysiak, Gruszczyński - Fugiel 12, Chełmiński 7, Stefaniec 5, Piotrowski 5, Rączka 2, Zimoch 1, Pięta, Chęcina, Nowaczewski, Opoka, Zielonko, Pluciński, Szpilski, Chodur,

Jutro VTK gra z SPR BRW Stal Mielec, który decyduje o wyjściu do półfinałów Mistrzostw Polski.

W drugim meczu Mielec wysoko pokonał Iskrę Bydgoszcz.