4. Tkaczyk 69
5. Tomczak 60

Derby na remis. Papaj królem !?

2011-04-18, autor: poops drukuj stronę

Zespół Vive Targi II Kielce zermisował w derbowym pojedynku z AZS Politechniką Św. 33:33 (18:16). Na jedną kolejkę przed zakończeniem rozgrywek w klasyfikacji strzelców na pierwszym miejscu jest nasz skrzydłowy Piotr Papaj.

W przedostatniej kolejce II ligi piłki ręcznej doszło do szczególnego pojedyku, w derbach miasta zmierzyły się rezerwy Mistrza Polski i AZS Politechnika Świętokrzyska. Gospodarzem tego meczu byli akademicy.

Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy, to oni dyktowali warunki gry. Zespół VTK nie mógł wejść w odpowiedni rytm gry co sprawiło, że w 13 minucie przegrywali już sześcioma trafieniami. Lecz nie mieli zamiaru się poddawać i dzięki troche lepszej grze w obronie do przerwy zdołali zniwelować straty do dwóch bramek. Pierwsz połowa zakończyła się wynikiem 18:16 na korzyść akademików. Po zmianie stron to znowu politechnika zaczęła dyktować warunki i odskoczyła po 9 minutach ponownie na 6 bramek. "Żółto-biało-niebiescy" grali bardzo nieskutecznie przez co nie byli w stanie odrobić szybko straty. Na półtorej minuty przed końcem meczu nasz zespół przegrywał 4 bramkami. Wtedy właśnie szczypiorniści VTK pokazali prwadziwy charakter i zagrali bardzo dobrze w obronie dzięki czemu wyprowadzili 4 kontrataki, które zakończyli bramkami. Bramkę na remis rzucił na 20 sekund przed końcem prawoskrzydłowy VTK Piotr Pękalski. Mecz zakończył się remisem 33:33.

Na czele klasyfikacji strzelców, IV grupy II ligi piłki ręcznej, jest nasz zawodnik Piotr Papaj. Ma on na koncie 167 bramek zdobytych w 18 meczach. Drugi w klasyfikacji jest Marcin Ogrodnik z Wisły Sandomierz z 152 bramkami na koncie. Dzięki przewadze 15 trafień jest duża szansa że to właśnie kielczanin zdobędzie tytuł króla strzelców.

To własnie z ekipą z Sandomierza zmierzą się podopiecz Aleksandra Litowskiego w ostatniej kolejce. Mecz rozegrany zostanie 30 kwietnia na hali przy ulicy Krakowaskiej. Dokładna godzina meczu nie jest jeszcze zanana, powiadomimy państw o niej w niedługim czasie. Trzymamy kciuki za nasz zespół w ostatnim meczu tego sezonu !!!

AZS Politechnika Św. vs KS VIVE TARGI KIELCE  (18:16) 33:33

VTK: Buchcic, Barański - Papaj 14, Barczewski 6, Wróblewski 5, Pękalski 3, Pióro 2, Cieniek 2, Hady 1, Przybylski, Zdrojkowski.

Najwięcej dla AZS: Ryba 9, Glita 6.

Tylko użytkownicy zarejestrowani na forum moga pisać komentarze. Jeśli nie jesteś zalogowany, wykorzystaj formularz z góry strony i zaloguj się. Jeśli zaś nie jesteś jeszcze zarejestrowany i chcesz to zrobić, przejdź do strony rejestracji na forum.
· Re: Artykuł 2011-04-22 18:08:35, autor: rogaal16
Zgadzam się z poprzednim komentarzem. Artykuł na stronie tak znanego klubu powinien być redagowany i pisany przez ludzi znających się na tym. A tu widzimy literówki oraz inne błędy, przez...
· Artykuł 2011-04-20 21:58:28, autor: ew.
Generalnie to wszystko fajnie, ale tak czytam te teksty i zastanawia mnie dlaczego strona Mistrzów Polski jest prowadzona przez takich a nie innyh redaktorów... Poziom tekstów daleki jest od...