Ankieta »

Na który wyjazdowy mecz Ligi Mistrzow masz największą ochotę pojechać?
 do Berlina (Niemcy)
 do Czechowa (Rosja)
 do Madrytu (Hiszpania)
 do Veszprem (Węgry)
 do Silkeborga (Dania)

Strzelcy

1. Stojković 113
2. Buntić 77
3. Jurecki 75
4. Tkaczyk 69
5. Tomczak 60

Walka w Lidze Mistrzów

2011-04-26, autor: SK drukuj stronę

Mistrzowie Polski nie uczestniczą już w rozgrywkach Champions League. Walka o europejskie trofeum wchodzi jednak powoli w decydującą fazę. O udział w turnieju Final Four walczą zespoły, których wyższość musieli uznać w tym sezonie „żółto-biało-niebiescy”.

W ćwierćfinałowych starciach walczą jeszcze trzy zespoły, które awansowały z „grupy śmierci”. W najtrudniejszej w tym sezonie grupy awansu do dalszych gier nie wywalczyli podopieczni Bogdana Wenty. Na placu boju pozostały nadal: FC Barcelona Borges, THW Kiel i Rhein-Neckar Loewen. Z tymi trzema zespołami „żółto-biało-niebieskim” udało się w grupie wywalczyć tylko dwa punkty, remisy z Barceloną i „Lwami”. Najbardziej interesujący w ostatni weekend był już trzeci w tym sezonie pojedynek gigantów europejskiego szczypiorniaka- Barcy i Kilonii. Dla ubiegłorocznych finalistów los znów nie był łaskawy. Tym razem oba wielkie zespoły spotkały się w Palau Blaugrana, w pierwszym meczu ćwierćfinału Champions League. Górą była „Duma Katalonii”, która pokonała „Zebry” 27:25. W barwach Barcelony tym razem najskuteczniejszy był Sierhei Rutenka z 7 trafieniami, w Kilonii najwięcej bramek zdobył niezawodny Filip Jicha 7.
W kolejnym meczu byłego rywala VTK Rhein Neckar Loewen podejmowało w Mannheim Montpellier. Drużyna z Bundesligi musiała uznać wyższość Mistrzów Francji. Montpellier wygrało z „Lwami” 27:29. Ograniczając tym samym znacznie szansę awansu do Final Four podopiecznym Gudmundura Gudmundssona. Zawodników z Francji do zwycięstwa podprowadzili dwaj byli zawodnicy THW Kiel: Vid Kavticnik 7 bramek i Nikola Karabatić 6. W ekipie z Niemiec z dobrej strony pokazał się Grzegorz Tkaczyk-autor 6 goli oraz tradycyjnie Uwe Gensheimer, który zdobył 7 bramek.
W innych spotkaniach Flensburg Handewitt uległ Ciudad Real 24:38, a HSV Hamburg pokonał Czechowskie Niedźwiedzie 38:24. Mecze rewanżowe zostaną rozegrane 30 kwietnia i 1 maja.

Tylko użytkownicy zarejestrowani na forum moga pisać komentarze. Jeśli nie jesteś zalogowany, wykorzystaj formularz z góry strony i zaloguj się. Jeśli zaś nie jesteś jeszcze zarejestrowany i chcesz to zrobić, przejdź do strony rejestracji na forum.
· Not utilitarian 2011-05-07 04:29:25, autor: defg822
Not utilitarian [url=http://www.swagvault.com/game_item/]game item[/url] in nigh all the monks [url=http://www.goldmvp.com]wow gold[/url] to locomote and tell a experimentation...
· Luka, a nie Nikola... 2011-04-29 09:40:04, autor: emteka
Luka, młodszy z braci Karabatic, rzucił 6 bramek, a nie Nikola, jak piszecie...