4. Tkaczyk 69
5. Tomczak 60

Jesteśmy w finale!!!

2011-05-07, autor: SK, foto: Patryk Ptak drukuj stronę

Tylko trzech spotkań potrzebowali kielczanie na pokonanie Stali Mielec. W ostatnim meczu VTK wygrywa w Mielcu 28:44(15:21) i zagra w finale play-off! Aktualni Mistrzowie Polski w finale zmierzą sie z Orlen Wisłą Płock.

Stal Mielec - Vive Targi Kielce 28:44 (15:21)

Bramki VTK: Kotliński, Szczecina- Jurasik 7, Dzomba 6 (3), Jachlewski 8, Żółtak 2, Zorman 5, Knudsen 1, Kuchczyński 2, Stojković 6 (1), Jurecki 3, Zaremba 2, Rosiński 2

Bramki Stal: Lipka, Wolański- Szpera 10, Janyst 3, Sobut 4, Babicz 5, Albin 1, Basiak 3, Kubisztal 1, Najuch 1

Kielczanie tradycyjnie już w tym sezonie po raz kolejny w meczu ze Stalą Mielec przekroczyli barierę 40 bramek na swoim koncie. Spotkanie w mieleckiej hali było trzecim półfinałowym pojedynkiem rewelacyjnego beniaminka PGNiG Superligi- Stali Mielec i aktualnych Mistrzów Polski- Vive Targi Kielce. Trzeci pojedynek obu drużyn przcyiągnął do hali przy ulicy Solskiego komplet publiczności. Samo spotkanie świetnie otworzyli goście. W bramce kapitalnie w pierwszych minutach spisywał się Kazik Kotliński, a skuteczne akcje przeprowadzali kielczanie. Po bramkach m.in. Michała Jureckiego, Mirzy Dzomby, Mateusza Jachlewskiego i Mariusza Jurasika było 0:5. W tym momencie o czas poprosił opiekun gospodarzy-Ryszard Skutnik. Przerwa na niewiele pomogła. Kielczanie nadal kontynuowali dobrą grę. Po kolei trafiali Jurecki i Jurasik wyprowadzając "żółto-biało-niebieskich" na sześciobramkowe prowadzenie 3:9. W 15 minucie na tablicy wyników w Mielcu widniał rezultat 5:10 po trafieniu Henrika Knudsena. W końcówce pierwszej połowy lepiej zaczęli grac gospodarze. W 20 minucie przewaga kielczan stopniala tylko do dwóch bramek przy stanie 12:14. 120 sekund później o czas poprosił trener Bogdan Wenta. Mistrzowie Polski po minutowej przerwie ponownie wzięli się do zdobywania seryjnie bramek. Przez kolejne minuty aż do końca pierwszej połowy zdobyli ich aż 7, przy 3 trafieniach po stronie mielczan. Wynik pierwszej odsłony to 15:21 dla VTK. W pierwszych 30 minutach aż 7 bramek dla VTK zdobył Mariusz Jurasik.

W drugiej połowie sytuacja na parkiecie nie uległa zmianie. Od bramki zaczął drugą odsłonę aktywny w trzecim meczu ze Stala-Mirza Dzomba. Kielczanie kontrolowali wynik meczu. 10 minut po początku drugiej połowy straty zmiejszyła Stal. W 40 minucie wynik 24:28 dla gości z Kielc. Była to już ostatnia róznica czterech bramek pomiędzy obiema drużynami tego wieczora w Mielcu. Po trzech kwadransach gry i trafieniu Mateusza Zaremby było 25:33. W kolejnych minutach bramki dokładali Dzomba, Żółtak i Rosiński doprowadzając do stanu 26:38 w 50 minucie meczu. Wiadomo było już, że to kielczanie zakończą rywalizację w trzech meczach i zagrają w finale play-off. W końcówce meczu w bramce kieleckiej siódemki pojawił się młody Krzysztof Szczecina, który obronił m.in. rzut karny. Końcówka to już typowa "egzekucja" w wykonaniu kielczan. Świetnie w ostatnich minutach spisywał się Mateusz Jachlewski, najskutecznieszy zawodnik w kieleckim zespole z 8 trafieniami na koncie. Ostatnią bramkę w meczu z rzutu karnego zdobył Rastko Stojković ustalając wynik na 28:44. Kielczanie awansowali tym samym do finału play-off PGNiG Superligi sezonu 2010/11. W meczach o złoto podopieczni Bogdana Wenty zagrają z Orlen Wisłą Płock. Zespół z Płocka pokonał w trzecim meczu na wyjeździe MMTS Kwidzyn 21:25.

Tylko użytkownicy zarejestrowani na forum moga pisać komentarze. Jeśli nie jesteś zalogowany, wykorzystaj formularz z góry strony i zaloguj się. Jeśli zaś nie jesteś jeszcze zarejestrowany i chcesz to zrobić, przejdź do strony rejestracji na forum.
· .. 2011-05-08 20:58:33, autor: loczek
Zgadzam się z komentarzem poniżej .! wygrali lepsi.!
· D.Buntić rzuca 7 w meczu z Barcą :) 2011-05-08 20:36:56, autor: Piotr32
· Mamy finał 2011-05-08 20:06:48, autor: Anka28
Wygrali lepsi, jak dla mnie najlepsi. Ciężka praca chłopaków przynosi efekty i oczywiście brawo dla Trenera.
· fks 2011-05-08 17:33:46, autor: michałCK
Takie teksty to sobie zachowaj dla kolegów ze szkoły, ja nie mam 15 lat i czasu na wygłupy.
· michałCK 2011-05-08 14:59:05, autor: fks
Też Cię kocham,jak chcesz,to CIĘ adoptuje.
· Vive ;) 2011-05-08 09:00:59, autor: karolina17
No to mamy ciekawy finał :)) No, ale gramy dwa pierwsze mecze u siebie także mamy lepiej :)) !pzdro :)
· fks 2011-05-08 08:57:12, autor: michałCK
Masz gimnazjalne ADHD, że wstawiasz tyle wykrzykników czy zwyczajnie jesteś piźnięty w główkę?
· GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!! 2011-05-08 00:35:03, autor: fks
"Gratulacje" dla kibiców z Kielc,którzy byli na meczu w Mielcu.Do juniorów z Płocka obecnych na meczu, krzyczeć wypier..lać!!!!!!!!!!! Gratulacje
· płocczanin 2011-05-07 23:15:06, autor: Piotr32
Nie do końca. W LM zdecydowana większość bramek pada po atakach pozycyjnych. Oczywiście kontry są ważne, ale nie można ich cisnąć cały mecz i tylko na tym opierać swojej siły. Oprócz...
· Re: Jesteśmy w finale!!! 2011-05-07 23:05:19, autor: płocczanin
Oglądałem sobie mecz Kwidzyn - Płock na Polsacie Sport i jeśli chodzi o Płock to mam takie wnioski. Ich gra opiera się teraz w 90% na szybkich wznowieniach, szybkich akcjach od razu po...