Ankieta »

Na który wyjazdowy mecz Ligi Mistrzow masz największą ochotę pojechać?
 do Berlina (Niemcy)
 do Czechowa (Rosja)
 do Madrytu (Hiszpania)
 do Veszprem (Węgry)
 do Silkeborga (Dania)

Strzelcy

1. Stojković 113
2. Buntić 77
3. Jurecki 75
4. Tkaczyk 69
5. Tomczak 60

Spadek w rankingu. Będą eliminacje do LM

2011-05-11, autor: SK drukuj stronę

Polska według niedawno opublikowanego rankingu EHF spadła na 16. miejsce. Ranking uwzględnia punkty zdobyte przez zespoły z danych federacji w ostatnich trzech sezonach. Ze względu na miejsce Polski, Mistrz kraju będzie musiał zagrać w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Mistrz Polski, który wyłoniony zostanie za kilka tygodni z pary Vive Targi Kielce-Orlen Wisła Płock będzie musiał się zmagać w eliminacjach o prawo gry w Champions League sezonu 2011/12. Ranking, który opublikowano wylicza się z punktów zdobytych w europejskich Pucharach przez zespoły z federacji danego kraju. Polska w rankingu EHF zajęła 16 pozycję. To oznacza, że zespół, który zdobędzie mistrzostwo zagra w eliminacjach. Miejsce na którym ulokowała się Polska daje prawo organizacji turnieju kwalifikacyjnego.

Organizatorami takich turniejów będą również mistrzowie Bośni i Harcegowiny i Macedonii. Polska drużyna zagra z zespołami z lig, które są niżej w rankingu, są to m.in. Austria, Serbia, Słowacja, Włochy, Islandia, Norwegi, Turcja, Białoruś i Czarnogóra. Turniej kwalifikacyjny zostanie rozegrany na początku września.

Zespół Vive Targów Kielce przechodził przez eliminację w sezonie 2009/2010, kiedy to w turnieju organizowanym w Kielcach pokonał portugalskie FC Porto/Vitalis i słowacki Tatran Preszow.

Tylko użytkownicy zarejestrowani na forum moga pisać komentarze. Jeśli nie jesteś zalogowany, wykorzystaj formularz z góry strony i zaloguj się. Jeśli zaś nie jesteś jeszcze zarejestrowany i chcesz to zrobić, przejdź do strony rejestracji na forum.
Brak komentarzy