Ankieta »

Na który wyjazdowy mecz Ligi Mistrzow masz największą ochotę pojechać?
 do Berlina (Niemcy)
 do Czechowa (Rosja)
 do Madrytu (Hiszpania)
 do Veszprem (Węgry)
 do Silkeborga (Dania)

Strzelcy

1. Stojković 113
2. Buntić 77
3. Jurecki 75
4. Tkaczyk 69
5. Tomczak 60

Tkaczyk: Jeśli dostaliśmy szansę, to musimy dać z siebie wszystko

2011-06-20, autor: SK drukuj stronę

„ O zespołach, które zagrają o „Dziką Kartę” dowiedziałem się od Ciebie. Nie miałem ostatnio możliwości dostępu do Internetu. Wszystko przez przeprowadzkę. To doskonała wiadomość! Super, że będziemy mieli możliwość walki o prawo gry w Champions League”- mówi nowy zawodnik VTK, Grzegorz Tkaczyk. W krótkim wywiadzie były rozgrywający „Lwów” mówi o swojej decyzji o przejściu do Kielc i szansach na wywalczenie „Dzikiej Karty”.VTK: Długo zastanawiałeś się nad ofertą przejścia do Kielc?

Grzegorz Tkaczyk: Nie, decyzja nie trwała długo. Podjąłem tą decyzję wspólnie z żona. Mieliśmy już trochę dość grania zagranicą, 9 lat to było już długo, jak dla nas. Decyzja była łatwa. Pojawiła się szansa grania w naprawdę świetnym klubie i bez zawahania skorzystałem z niej.

VTK: Oprócz tego, że nie chciałeś już grać zagranicą, był jeszcze jakiś inny czynnik dla którego zdecydowałeś się wrócić do Polski?

Tkaczyk: Było wiele powodów, dla których podjąłem taką decyzję. Wśród nich na pewno było przekonanie, że Vive Targi to już bardzo mocny, klasowy klub i znana w Europie marka. Kielczanie pokazali się w ostatnich dwóch latach z dobrej strony na europejskich parkietach. Jednym z wielu czynników było również to, że trenerem Vive Targów jest Bogdan Wenta, który jest bardzo dobrym fachowcem. W Kielcach mam również wielu przyjaciół, więc mam nadzieję, że będę się tutaj czuł świetnie. Wiem, że atmosfera do piłki ręcznej w tym mieście jest bardzo dobra.

VTK: Sprowadzasz się z rodziną do Kielc już 15 lipca?

Tkaczyk: Tak, oczywiście. Powoli kończę już przeprowadzkę i w lipcu meldujemy się wszyscy w Kielcach.

VTK: Kiedy grałeś z „Lwami” tutaj w Kielcach w dwóch ostatnich sezonach, to coś szczególnie przykuło Twoją uwagę?

Tkaczyk: Zawsze kiedy grałem w Kielcach byłem pod wrażeniem tego dopingu, który tutaj zawsze drużyna miała. Jeszcze kiedy grałem w Warszawiance i graliśmy na starej hali przy ul. Krakowskiej, to pamiętam ten wspaniały i głośny doping. Już wtedy publiczność była bardzo żywiołowa. Teraz objętościowo kibiców w Hali Legionów jest jeszcze więcej, są głośniejsi i stwarzają kapitalną atmosferę. Oprawa, która stworzyli dla Karola Bieleckiego, kiedy byliśmy w Kielcach była niesamowita.

VTK: Na początku września czeka nas turniej o „Dziką Kartę”, zagramy w nim po raz kolejny z Rhein-Neckar Loewen. Dla Ciebie i Sławomira Szmala to będzie chyba szczególna potyczka?

Tkaczyk: O zespołach, które zagrają o „Dziką Kartę” dowiedziałem się od Ciebie. Nie miałem ostatnio możliwości dostępu do Internetu. Wszystko przez przeprowadzkę. To doskonała wiadomość! Super, że będziemy mieli możliwość walki o prawo gry w Champions League. Na pewno się nie poddamy, jeśli dostaliśmy taką szansę, to teraz musimy dać z siebie wszystko i powalczyć o wygranie tego turnieju. Dodatkowo, gdyby okazało się, że turniej będzie w Kielcach to nasze szanse na awans nieco by wzrosły. Z naszą publicznością to przeciwnikom byłoby ciężej.

VTK: Jesteś bardzo ambitnym zawodnikiem i pokazujesz dużo emocji na parkiecie, wszędzie gdzie grałeś miałeś dobry kontakt z kibicami?

Tkaczyk: Myślę, że tak. Przecież kibice przychodzą do hali dla nas. Często grają z nami, są naszym ósmym zawodnikiem. Dają wszystko z siebie, żeby dopingować swoją drużynę. My jako zawodnicy musimy się za to odwdzięczać fanom. Kiedy trzeba na parkiecie wskazane jest pokazywać emocje, żeby porwać za sobą kibiców, podzielić się z nimi swoją radością. Mam nadzieję, ze swoją grą przekonam do siebie kibiców „żółto-biało-niebieskich”.

Tylko użytkownicy zarejestrowani na forum moga pisać komentarze. Jeśli nie jesteś zalogowany, wykorzystaj formularz z góry strony i zaloguj się. Jeśli zaś nie jesteś jeszcze zarejestrowany i chcesz to zrobić, przejdź do strony rejestracji na forum.
· Kielce - RNL 23:23 2011-06-20 18:16:18, autor: Lechu
Ostatnie 6 minut tego wyrównanego meczu... Gdyby teraz turniej był rozgrywany w Kielcach to nie widzę powodu, dla którego mielibyśmy nie zawalczyć z nimi ponownie:...
· Grzegorz witamy na pokładzie 2011-06-20 15:05:53, autor: rudi
liczymy na walkę i grę na najwyższym poziomie. Witamy wojownika w zespole i podzielamy Twoją radość z przyjścia do drużyny. Pamiętam Twoje występy jeszcze z Krakowskiej, zwłaszcza mecz...
· Młody prowadź! 2011-06-20 14:02:39, autor: Iskra_CK
Już nie mogę się doczekać kiedy zobaczę tego zawodnika w barwach naszego klubu :)