Ankieta »

Na który wyjazdowy mecz Ligi Mistrzow masz największą ochotę pojechać?
 do Berlina (Niemcy)
 do Czechowa (Rosja)
 do Madrytu (Hiszpania)
 do Veszprem (Węgry)
 do Silkeborga (Dania)

Strzelcy

1. Stojković 113
2. Buntić 77
3. Jurecki 75
4. Tkaczyk 69
5. Tomczak 60

Tomczak: Wiem, że dobrze wybrałem!

2011-06-21, autor: Sk, foto: sports.pl drukuj stronę

„Kiedy rozmawiałem już z Vive Targami Kielce, pojawiła się oferta z Orlen Wisły Płock. Wybrałem jednak Kielce i jestem bardzo zadowolony z tego powodu. Szybko skończyły się negocjacje z zespołem z Płocka, ponieważ wybrałem ofertę Vive Targów”- mówi nowy zawodnik VTK, Bartłomiej Tomczak.

VTK: Czy długo zastanawiałeś nad ofertą z Kielc?

Bartłomiej Tomczak: Zastanawiałem się bardzo krótko. Uważam, że jest to dla mnie duży krok w przód. Mam nadzieję, że zarówno ja pomogę zespołowi, jak i Vive Targi Kielce pomoże mnie, w rozwoju sportowym.

VTK: Co Cię skłoniło do tego, że szybko podjąłeś decyzję o przejściu do Vive Targi Kielce?

Tomczak: Przede wszystkim, jeśli chodzi o aspekt sportowy to dla mnie naprawdę spory awans. W Kielcach będę miał możliwość gry w europejskich pucharach. Wiedziałem także, że Vive Targi starają się o grę w Lidze Regionalnej. To wszystko, to jest podnoszenie swojego poziomu sportowego. To także miało znaczenie przy mojej decyzji.

VTK: Miałeś propozycję z innych klubów?

Tomczak: Kiedy rozmawiałem już z Vive Targami Kielce, pojawiła się oferta z Orlen Wisły Płock. Wybrałem jednak Kielce i jestem bardzo zadowolony z tego powodu. Szybko skończyły się negocjacje z zespołem z Płocka, ponieważ szybko wybrałem ofertę Vive Targów. To była dobra decyzja.

VTK: Nie żałowałeś swojej decyzji po przegranym przez VTK finale z Orlen Wisłą Płock?

Tomczak: Nawet przez chwilę o tym nie pomyślałem. Wiem, jak silna drużyna buduje się w przyszłym w Kielcach. Dodatkowo, dostaliśmy szansę walki w turnieju o „Dziką Kartę” i w tym momencie to się liczy. Musimy dobrze tam wypaść, ponieważ jest szansa na występy w Lidze Mistrzów.

VTK: Do tej pory grałeś w Zagłębiu Lubin w hali, w której średnio przychodziło na mecze ok. 400 kibiców. Teraz zagrasz na obiekcie, na którym na każdym meczu zasiada średnio 3000 widzów. Nie będziesz czuł tremy przed pierwszymi spotkaniami w Kielcach?

Tomczak: Nie obawiam się tremy przed pierwszymi meczami w Hali Legionów. Zawsze bardzo dobrze mi się grało w Kielcach. Po to się wylewa pot na treningach i ciężko pracuje, żeby przynosić radość także kibicom, nie tylko sobie i zespołowi. Na meczach gramy walczymy przecież wspólnie. Myślę, że nie będzie to trema, a wręcz przeciwnie kolejny impuls do dawania z siebie coraz więcej w każdym meczu.

VTK: Dużo doświadczenia dały Ci chyba w ostatnim czasie występy w reprezentacji oraz wyjazd na MŚ do Szwecji?

Tomczak: Tak, na pewno. Na zgrupowaniach reprezentacji wiele się nauczyłem. Wiem czego mi brakuje i nad czym mam więcej pracować. Nie jestem do końca zadowolony ze swojej gry w meczach reprezentacji. Dalej muszę pracować i podnosić swoje umiejętności. Jeśli cały czas będę się rozwijał, to mam nadzieję, że trener Bogdan Wenta będzie mnie widział także w składzie kadry.

VTK: Jak oceniasz nasze szansę w turnieju o „Dziką Kartę”?

Tomczak: Pierwszy mecz zagramy z Valladolid. Hiszpanie mają bardzo dobrą ligę i świetne drużyny. Z drugiej strony wydaję mi się, że hiszpański styl gry bardzo nam pasuje. Z całą pewnością nie stoimy przed tą konfrontacją na straconej pozycji. Szansę oceniam 50:50. W tym meczu zadecyduje dyspozycja dnia. Mam nadzieję, że w tym dniu pokonamy Hiszpanów i zagramy o „Dziką Kartę”. Czekają nas solidne przygotowania do sezonu i tego turnieju.

VTK: Na pozycji skrzydłowego czeka Cię ciekawa rywalizacja z Mateuszem Jachlewskim…

Tomczak: Im większa będzie rywalizacja, tym większa będzie z niej korzyść dla drużyny. Na pewno, będziemy z Mateuszem prowadzić zdrową rywalizację. Obaj będziemy starali się pokazać z jak najlepszej strony. Mam nadzieję, że będziemy się dobrze uzupełniać. A o tym, kto będzie grał mniej lub więcej, będzie decydował trener.

VTK: Jesteś wychowankiem Ostrovii Ostrów Wlkp. Co jest takie w Ostrowie, że pochodzi stamtąd tylu znakomitych piłkarzy ręcznych?

Tomczak: W Ostrowie panuje świetna atmosfera dla szczypiorniaka. Kapitalnie pracuje się tam z młodzieżą. Jest tam wielu znakomitych trenerów, m.in. Eugeniusz Lijewski . Wszyscy kapitalnie szkolą młodzież. Widać to po wynikach grup młodzieżowych i po ilości zawodników, którzy potem grają w zespołach seniorskich i reprezentacji Polski, w różnych kategoriach wiekowych.

VTK: Czy masz jakiegoś ulubionego zawodnika, którego starasz się naśladować?

Tomczak: Oczywiście, jest nim Lars Christiansen. Posiada niesamowitą technikę. Wielu młodych skrzydłowych powinno się nam nim wzorować. Moim zdaniem jest zawodnikiem kompletnym na tej pozycji.

Tylko użytkownicy zarejestrowani na forum moga pisać komentarze. Jeśli nie jesteś zalogowany, wykorzystaj formularz z góry strony i zaloguj się. Jeśli zaś nie jesteś jeszcze zarejestrowany i chcesz to zrobić, przejdź do strony rejestracji na forum.
· Wygrać lub nie, ale Razem 2011-06-21 22:50:27, autor: Iskra_CK
W naszym zespole nie ma gwiazd! Dla mnie od nowego sezonu każdy z nich jest bezimiennym zawodnikiem z numerem na plecach. Każdy z nich jest częścią całości. Chcę widzieć jeden kolektyw!...
· Dzika Karta 2011-06-21 22:12:46, autor: Lechu
Coś czuję, że nie jesteśmy bez szans w walce o organizację tego turnieju. EHF ma pewność przy naszej kandydaturze, że hala będzie pełna w 120% i będzie sportowe święto w hali. To jest...
· sylar 2011-06-21 22:07:39, autor: Lechu
I dobrze, niech grają i niech zdobędą jak najwięcej punktów. W końcu to też w naszym interesie, ale póki co to zajmijmy się naszą sprawą. Patrząc na wypowiedzi prezesa Valladolid to nie...
· LM 2011-06-21 21:18:55, autor: esbe34
a to ciekawe ===================== http://www.sportowefakty.pl/pilka-reczna/2011/06/21/ehf-faworyzuje-vive-targi-kielce/
· LM 2011-06-21 20:24:16, autor: sylar
Płock bez eliminacji w LM.
· Re: Tomczak: Wiem, że dobrze wybrałem! 2011-06-21 19:30:14, autor: aga35
Serdecznie witamy w Vive Kielce:)
· "Kopara" 2011-06-21 16:37:09, autor: [Bot]
Witaj w CK !
· Bartek 2011-06-21 15:36:52, autor: Iskra_CK
Chcesz w Kielcach zrobić sobie nazwisko? Chcesz zostać w Kielcach przez kilka sezonów i zyskać sobie szacunek wśród kibiców? Dawaj z siebie wszystko w każdym meczu. Nie patrz na to, że...