Ankieta »

Na który wyjazdowy mecz Ligi Mistrzow masz największą ochotę pojechać?
 do Berlina (Niemcy)
 do Czechowa (Rosja)
 do Madrytu (Hiszpania)
 do Veszprem (Węgry)
 do Silkeborga (Dania)

Strzelcy

1. Stojković 113
2. Buntić 77
3. Jurecki 75
4. Tkaczyk 69
5. Tomczak 60

Zbliża się Świętokrzyskie Junior Cup 2011!

2011-07-26, autor: SK drukuj stronę

Pierwszy turniej już od 21 sierpnia. Powoli odkrywamy uczestników Świętokrzyskie Junior Cup. Już wiadomo, że oprócz emocji związanych z seniorską piłką ręczną, w Kielcach zobaczymy zmagania klasowych drużyn młodzieżowych.

W najbliższych miesiącach w stolicy regionu świętokrzyskiego odbędą się dwa turnieje młodzieżowe pod nazwą Świętokrzyskie Junior Cup 2011. Pierwszy turniej dla chłopców roczniki 95’, 96’ i 97’ odbędzie się już 21 sierpnia i potrwa do 27 sierpnia. Drugi turniej dla rocznika 93’ odbędzie się już w dniach od 1 do 5 września.

Znamy już część szczegółów dotyczących obsady kieleckiej imprezy, choć trwają jeszcze rozmowy z kilkoma zespołami z Niemiec. Do Kielc na turnieje na pewno zawitają, takie zespoły jak m.in.: Tatran Presov (Słowacja), Arkatron Mińsk (Białoruś), HC Dragunas Kłajpeda (Litwa) czy Vfl Fredenbeck (Niemcy). Nie zabraknie oczywiście wielu uczestników z Polski. Razem zagra ponad 20 zespołów! W stolicy Świętokrzyskiego szykuje się więc jeden z największych młodzieżowych turniejów w Polsce, w którym weźmie udział kilkuset uczestników z całej Europy.
- Skoro mamy bardzo mocną imprezę seniorską, to chcemy także zorganizować solidną imprezę w wydaniu młodzieżowym - informuje Dyrektor ds. sportowych, Radosław Wasiak. - Założeniem jest, żeby te turnieje weszły na stałe w kalendarz imprez związanych z piłką ręczną w wydaniu młodzieżowym w Europie. Mamy aspirację do tego, żeby w kolejnych latach ten turniej stał się festiwalem, podobnych do tych w Termo czy Partille Cup- zdradza ambitne plany Radosław Wasiak.

Tegoroczne turnieje będą na pewno organizacyjnym sprawdzianem dla kieleckiej imprezy. Na uczestników, którzy przyjadą do Kielc na kilka dni w sierpniu i wrześniu czeka wiele atrakcji. - Chcemy tym młodym ludziom pokazać najciekawsze miejsca regionu świętokrzyskiego. Będziemy organizować wycieczki, ogniska integracyjne i wspólne spotkania. Uczestnicy sierpniowego turnieju zobaczą również mecze Galeria Echo Kielce Cup - dodaje Dyrektor Wasiak. W każdym dniu pobytu organizatorzy zapewniają uczestnikom masę atrakcji, które są planowane już teraz. Z całą pewnością dla gości obu imprez odbędzie się szereg wycieczek po Świetokrzyskim. Młodzi zawodnicy poznają w ten sposób najatrakcyjniejsze miejsca naszego regionu. Na około dwa tygodnie przed turniejem będzie znana pełna obsada turnieju oraz harmonogram imprezy, która miejmy nadzieję wpiszę się na stałe do kalendarza młodzieżowych imprez w Europie.

Tylko użytkownicy zarejestrowani na forum moga pisać komentarze. Jeśli nie jesteś zalogowany, wykorzystaj formularz z góry strony i zaloguj się. Jeśli zaś nie jesteś jeszcze zarejestrowany i chcesz to zrobić, przejdź do strony rejestracji na forum.
· ??? 2011-07-26 13:17:20, autor: kasikasi
a 94 nie gra ?