Ankieta »

Na który wyjazdowy mecz Ligi Mistrzow masz największą ochotę pojechać?
 do Berlina (Niemcy)
 do Czechowa (Rosja)
 do Madrytu (Hiszpania)
 do Veszprem (Węgry)
 do Silkeborga (Dania)

Strzelcy

1. Stojković 113
2. Buntić 77
3. Jurecki 75
4. Tkaczyk 69
5. Tomczak 60

Tomczak : Jutro czekają nas miłe chwile

2011-08-22, autor: SK drukuj stronę

„Dziś chciałbym przede wszystkim odpocząć, po męczącej podróży z Niemiec. A jutro czekają nas miłe chwile. Prezentacja w nowej galerii rzeczywiście zapowiada się interesująco, z tego co słyszę w klubie”- mówi Bartłomiej Tomczak.

VTK : Jak mógłbyś ocenić swoją postawę i zespołu w turnieju Heide Cup?

Bartłomiej Tomczak: Na pewno był to dla nas bardzo pozytywny turniej. Bardzo żałujemy tego, że nie udało się wygrać pierwszego meczu z HSV. Przeciwko zespołowi z Hamburga zagraliśmy słabo w pierwszej połowie. W drugiej odsłonie doszliśmy przeciwnika na dwie bramki, mieliśmy jeszcze przewagę liczebna, ale niestety nie udało się wykorzystać tej szansy. Każdy wie, że z tak klasowym przeciwnikiem trzeba wykorzystywać wszystkie sytuacje. W pierwszym meczu wynik był na naszą niekorzyść. W dalszej części turnieju byliśmy bardzo zmobilizowani i wygraliśmy dwa kolejne spotkania. Nasza forma z każdym kolejnym spotkaniem rośnie, przede wszystkim coraz lepiej się rozumiemy. Dobrze zaczyna funkcjonować również obrona w naszym wykonaniu. Szczyt formy ma jednak dopiero nadejść, na początku września, w turnieju o „Dziką Kartę”.

VTK: Po wynikach spotkań widać, że faktycznie wasza dyspozycja z dnia na dzień była lepsza a spotkanie z Czechowskimi Niedźwiedziami było najlepszym waszym meczem na turnieju Heide Cup…

Tomczak: Zgadzam się, w ostatnim meczu z Mistrzami Rosji zagraliśmy bardzo dobrze. A Niedźwiedzie to przecież klasowy przeciwnik, grający o najwyższe lokaty w Champions League w ostatnich latach. Na ich tle prezentowaliśmy się bardzo solidnie, ale tak jak wspomniałem, forma ma dopiero przyjść. Teraz najważniejsze jest to, żeby omijały nas kontuzje.

VTK: Po tym przegranym meczu sparingowym z Dinamem Mińsk bardziej się zmobilizowaliście, walczycie o wynik także w meczach sparingowych?

Tomczak: Wtedy to był inny etap przygotowań. Byliśmy bardzo zmęczenie. Teraz przychodzi więcej świeżości. Zdecydowanie coraz więcej uwagi poświęcamy taktyce. Widać, po zespole, że czujemy się coraz lepiej. Wraz ze świeżością przychodzi dynamika i szybkość.

VTK: W weekend czeka Was już kolejny turniej Galeria Echo Kielce Cup, a już jutro wielka prezentacja zespołu w nowej Galerii Echo…

Tomczak: Dziś chciałbym przede wszystkim odpocząć, po męczącej podróży z Niemiec. A jutro czekają nas miłe chwile. Prezentacja w nowej galerii rzeczywiście zapowiada się interesująco, z tego co słyszę w klubie. Liczymy przede wszystkim na naszych fanów, na to że przyjdą nas przywitać i wprowadzić w nowy sezon. Jestem pewien, że nasi kibice szczelnie wypełnią całą nową galerię. Czekamy także na kolejny turniej- Galeria Echo Kielce Cup. To na pewno duże wydarzenie i możliwość zetknięcia się z bardzo dobrymi zespołami. Zagramy przed własną publicznością i to nas zobowiązuje do jak najlepszej gry. Dla nas będzie to ostatni egzamin przed turniejem o „Dziką Kartę”.

Tylko użytkownicy zarejestrowani na forum moga pisać komentarze. Jeśli nie jesteś zalogowany, wykorzystaj formularz z góry strony i zaloguj się. Jeśli zaś nie jesteś jeszcze zarejestrowany i chcesz to zrobić, przejdź do strony rejestracji na forum.
Brak komentarzy