4. Tkaczyk 69
5. Tomczak 60

Pierwsze dwa punkty w sezonie 2011/2012 (bramki)

2011-09-07, autor: SK, foto: Piotr Krzyżanowski, legnica.naszemiasto. drukuj stronę

Podopieczni Bogdana Wenty inkasują pierwsze dwa punkty nowego sezonu PGNiG Superligi. Kielczanie w Legnicy pokonują miejscową Miedź 19:33 (9:17).

MSPR Siódemka Miedź Legnica-Vive Targi Kielce 19:33 (9:17)

Bramki dla VTK: Szmal - Jurecki 2, Olafsson 2, Jachlewski 4, Tomczak 2, Rosiński 4, Buntić 3, Stojković 8, Grabarczyk, Zaremba 5, Przybylski 2, Kuchczyński 1, Zorman
Kary: 10 minut

Najwięcej bramek dla Miedzi: Chuziejew 3, Paluch 3, Świątek 3, Koprowski 3

Mecz w Legnicy dobrze rozpoczęli kielczanie. W pierwszych minutach dobrą skutecznością popisał się Thorir Olafsson (dwa pierwsze gole spotkania). W 4 minucie po kolejnym golu kielczan autorstwa Mateusza Jachlewskiego było już 1:3. Trzy minuty później gospodarze doszli „żółto-biało-niebieskich” na jedną bramkę za sprawą Jarosława Palucha, był 3:4. W bramce od początku dobrze spisywali się obaj bramkarze- Artur Banisz i Sławomir Szmal. W 11 minucie po bramce Michała Jureckiego, przy stanie 3:5 trener gospodarzy poprosił o czas. Przerwa nie dała efektu w postaci poprawy gry Miedzi. W 13 minucie po golu Bunticia było już 3:7 dla VTK. Od tego momentu ciągle utrzymywała się kilku bramkowa przewaga podopiecznych Bogdana Wenty. 20 minuta to już przewaga sześciu bramek 5:11. Chwilę potem kolejną bramkę dorzucili kielczanie. Kolejne minuty to jednak rozluźnienie w szeregach „żółto-biało-niebieskich”. W 24 minucie gospodarze zdołali zmniejszyć straty do wyniku 8:12 dla VTK. W kolejnych minutach obudzili się zawodnicy z Kielc. Kolejno trafiali Zaremba i Rosiński ustalając wynik na 8:14 w 25 minucie. Chwilę później jednak bramką odpowiedziała Miedź. Kilka minut później znów jednak wyraźną przewagę wypracowują kielczanie, którzy prowadzą w 28 minucie 9:16 po golu z karnego Stojkovicia. Pierwszą połowę kończy bramka Zaremby na 9:17.

Druga połowa toczyła się zdecydowanie pod dyktando kielczan. "Żółto-biało-niebiescy" spokojnie powiększali swoją przewagę i nie dopuścili gospodarzy do zmniejszenia strat. W 37 minucie VTK prowadziło w Legnicy już 11:21. Powiększając przewagę do największej w całym spotkaniu. Dwie minuty później było już 11:23 i stało się już pewne, że kielczanie wyjadą z Legnicy z dwoma punktami. Do końca jednak podopieczni Marka Motczyńskiego nie odpuszczali rywalom z Kielc. W końcówce kilka bramek rzucił Mateusz Zaremba a po stronie legniczan młody Koprowski. W zespole VTK w drugiej połowie wystąpił Patryk Kuchczyński (ostatnio kontuzjowany) i Mateusz Przybylski. Ostatecznie Vive Targi Kielce pokonuje w pierwszej kolejce PGNiG Superligi sezonu 2011/12 Miedź Legnica 19:33.

-Przyznam, że trochę się obawiałem meczu z Miedzią. Przyjechaliśmy do Legnicy nieco zmęczeni i poobijani po turnieju w Kielcach. Ostatnio koncentrowaliśmy się na walce o Ligę Mistrzów i nie mieliśmy czasu na przyjrzenie się Miedzi. Wiedzę o drużynie trenera Motyczyńskiego czerpałem głównie z doniesień medialnych. Słowa uznania dla moich bramkarzy. Swoimi skutecznymi interwencjami dali drużynie spokój - powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener Bogdan Wenta.

Tylko użytkownicy zarejestrowani na forum moga pisać komentarze. Jeśli nie jesteś zalogowany, wykorzystaj formularz z góry strony i zaloguj się. Jeśli zaś nie jesteś jeszcze zarejestrowany i chcesz to zrobić, przejdź do strony rejestracji na forum.
· Transmisja 2011-09-08 07:07:38, autor: Konkord
Czy ktoś zna racjonalne uzasadnienie, czemu wczoraj była powtórka z finału dzikiej karty zamiast transmisji meczu... Irytuje mnie podejście POLSAT-u. Wybiórczo transmitują mecze :(
· logowanie 2011-09-07 21:44:28, autor: lucio
Nie wiem czy ktoś coś poprawiał ale jest teraz oki.
· @Vialli 2011-09-07 21:35:50, autor: miki
U mnie problemy z logowaniem na stronie występują cały czas i to od wielu tygodni.
· Logo 2011-09-07 21:26:02, autor: Vialli
Nie ma problemu z logowaniem.
· tomeksz 2011-09-07 20:24:32, autor: Lechu
Zorman miał przecież uraz łydki więc nie było sensu go pewnie na taki mecz wysyłać do gry, bo to świeży uraz. Józek i Marcus pewnie odpoczynek a jak nie to delikatne urazy po Dzikiej...
· Skład 2011-09-07 20:20:05, autor: tomeksz
a nie wiecie dlaczego nie grał józek, zorro i cleverly?? jakieś kontuzje czy po prostu odpoczynek? Off Topic - zróbcie wreszcie coś z tym logowaniem...
· Gienek 2011-09-07 20:20:01, autor: Lechu
2 bramki rzucił
· Obrona 2011-09-07 19:32:54, autor: Piotr32
Obrona nam się poprawiła w tym sezonie. A co do meczu to cóż tutaj pisać. Planowane zwycięstwo a teraz wyjazd do Wągrowca.
· Re: Pierwsze dwa punkty w sezonie 2011/2012 2011-09-07 19:29:03, autor: Gienek