Ankieta »

Na który wyjazdowy mecz Ligi Mistrzow masz największą ochotę pojechać?
 do Berlina (Niemcy)
 do Czechowa (Rosja)
 do Madrytu (Hiszpania)
 do Veszprem (Węgry)
 do Silkeborga (Dania)

Strzelcy

1. Stojković 113
2. Buntić 77
3. Jurecki 75
4. Tkaczyk 69
5. Tomczak 60

Dużo znajomych w składzie

2011-09-27, autor: SK drukuj stronę

Po ostatnim meczu ze Stalą Mielec, w kolejnym spotkaniu PGNiG Superligi czeka nas starcie z MMTSem Kwidzyn. Kibice obu zespołów przyjaźnią się od lat, a w drużynie z Kwidzyna nie brakuje kieleckich śladów.

Pierwsze wyniki

MMTS Kwidzyn zaczął sezon 2011/2012 dość niemrawo. Obecnie po pierwszych czterech meczach drużyna naszych środowych rywali zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli. Zawodnicy trenera Krzysztofa Kotwickiego do tej pory przegrali 2 spotkania i dwa razy schodzili z parkietu wygrani. MMTS najbardziej zawiódł w pierwszych dwóch kolejkach. W pierwszej kolejce zespół z Kwidzyna niespodziewanie uległ Chrobremu Głogów na wyjeździe 26:23. W drugiej kolejce u siebie zawodnicy z Kujaw przegrali z Azotami Puławy 22:24. Kolejne mecze były już dużo lepszymi pojedynkami w wykonaniu zawodników Krzysztofa Kotwickiego. Najpierw w 3. kolejce pokonali Powen Zabrze na ich parkiecie 15:22, by w kolejnym meczu rozprawić się z Reflex Miedzią Legnica 35:31.

Kieleckie ślady w Kwidzynie

Nie dość, że kibice obu zespołów darzą się sympatią, to jeszcze w ekipie z Kwidzyna nie brakuje zawodników związanych niegdyś z kieleckim klubem. W MMTSie aktualnie występuje aż 6 takich zawodników! Najdłużej w Kielcach występował Kamil Krieger- zawodnik, który w latach 2008-2010 reprezentował barwy „żółto-biało-niebieskich”. Jeden sezon w VTK grał Damian Kostrzewa- młody skrzydłowy, powoływany do reprezentacji Polski. Kolejnym graczem, który w przeszłości grał w zespole ze stolicy Gór Świętokrzyskich jest Kamil Sadowski- wychowanek MKS Końskie, przez sezon występował w Kielcach. W MMTSie gra również Michał Adamuszek, który przez krótki okres przed sezonem 2010/2011 grał w VTK. Do Kwidzyna wypożyczony jest młody bramkarz Krzysztof Szczecina, a na rozegraniu występuje Przemysław Rosiak, niegdyś związany z drugim zespołem Vive Targi Kielce.

Wyniki z poprzedniego sezonu

W poprzednich rozgrywkach obie drużyny spotkały się tylko dwa razy. W pierwszym meczu w Kwidzynie górą byli zawodnicy Bogdana Wenty, którzy wygrali 22:35. Katem zespołu z Kwidzyna okazał się Mariusz Jurasik, autor 8 bramek. W drugim meczu w Kielcach padł wynik 38:23 dla VTK, najwięcej bramek zdobył Rastko Stojković 7.

Transfery MMTSu przed sezonem 2011/2012

Przed obecnymi rozgrywkami z Kwidzyna odeszli trener Zbigniew Markuszewski, Dmitirj Marhun (Powen Zabrze) i Łukasz Cieślak (Sokół Kościerzyna). Do drużyny MMTSu przyszli: trener Krzysztof Kotwicki, Michał Daszek (SMS Gdańsk), Kamil Sadowski (Nielba Wągrowiec) i Krzysztof Szczecina (Vive Targi Kielce).

Mecz piątej kolejki PGNiG Superligi pomiędzy Vive Targi Kielce a MMTSem Kwidzyn rozpocznie się już jutro 28 września o godz. 18:30 w Hali Legionów.

Tylko użytkownicy zarejestrowani na forum moga pisać komentarze. Jeśli nie jesteś zalogowany, wykorzystaj formularz z góry strony i zaloguj się. Jeśli zaś nie jesteś jeszcze zarejestrowany i chcesz to zrobić, przejdź do strony rejestracji na forum.
· LM a liga 2011-09-27 23:18:05, autor: Lechu
Już za chwilę pierwsza kolejka LM, ale swoje w lidze trzeba zrobić. Nie ważne ile, ale z Kwidzynem wygrać trzeba. Możemy oszczędzać zawodników, ale tylko pod warunkiem, że 2 punkty będą...
· BILET 2011-09-27 16:03:16, autor: JELCZPR110
JEŚLI KTOŚ MA CHĘĆ NA BILET TO ZAPRASZAM .BILET JEST NA MECZ BIEŻĄCY TJ ŚRODA