Ankieta »

Na który wyjazdowy mecz Ligi Mistrzow masz największą ochotę pojechać?
 do Berlina (Niemcy)
 do Czechowa (Rosja)
 do Madrytu (Hiszpania)
 do Veszprem (Węgry)
 do Silkeborga (Dania)

Strzelcy

1. Stojković 113
2. Buntić 77
3. Jurecki 75
4. Tkaczyk 69
5. Tomczak 60

Tomczak: Olsztyn przegrywa, ale walczy

2011-10-03, autor: SK drukuj stronę

„Na pewno też jestem zdziwiony wynikami Olsztyna, lecz wpływ na to mają na pewno kontuzję. Warmia jest ciężkim przeciwnikiem. Przegrywa, ale walczy do końca” mówi Bartłomiej Tomczak.

VTK: Nie zawodzi w tym sezonie zespół Warmii?

Bartłomiej Tomczak: Na pewno zawodzi, z całą pewnością zaskakują samych siebie. To jest zespół budowany z myślą o pierwszej czwórce naszej ligi. Duży wpływ na ich postawę dotąd mają kontuzję. Przez urazy zespół z Olsztyna ma praktycznie wyłączoną drugą linie. Bez rozegrań nie da się osiągać zbyt wiele, ponieważ to te pozycje w duże mierze decydują o sile zespołu. Jestem pewnie jak wszyscy zdziwiony słabymi wynikami Warmii, ale wpływ na to mają na pewno kontuzje w tym zespole.

VTK: Jak Ci się gra na specyficznym obiekcie jakim jest hala Urania w Olsztynie?

Tomczak: Faktycznie jest to hala, w której zawsze gra się ciężko. Z Zagłębiem nie mieliśmy szczęścia do tej hali, przegraliśmy tam cztery mecze z rzędu. Wcześniej z kolei wygrywaliśmy tam notorycznie. W tej hali ciężko się gra zimą, ponieważ jest to bardzo wielki obiekt i ciężko go ogrzać.

VTK: W zespole z Olsztyna jest wielu kontuzjowanych zawodników, grę prowadzi w tej chwili skrzydłowy Marcin Malewski. Jak myślisz czy skrzydłowy potrafi poprowadzić poprawnie grę zespołu z pozycji środkowego?

Tomczak: Wydaję mi się, że tak. Skrzydłowy jest na tyle wszechstronnym zawodnikiem, że może poprowadzić również grę zespołu na środku rozegrania. Olsztyn przegrywa, ale walczy. Tego nie można im odmówić. Jeśli chodzi o mocne ogniwa tego zespołu to jest to na pewno obsada bramki. Dobrze radzi sobie nowy zawodnik Piotr Swat. Trzeba również uważać na ich prawą stronę: rozegranie Sebastian Rumniak, na skrzydłach Paweł Ćwikliński i Michał Bartczak. Nie wiadomo jeszcze kto się zdąży się wykurować i zagrać z nami w środę.

VTK: Spotkanie z Olsztynem zaczyna się dla Was prawdziwe wyjazdowe tournee?

Tomczak: To tournee będzie trwało do połowy grudnia, ale jesteśmy na to przygotowani. Najpierw jednak skupiamy się na meczu w Olsztynie, chcemy trochę zapomnieć o porażce z Veszprem.

VTK: Uda Ci się przestawić z Ligi Mistrzów na mecz naszej rodzimej ligi?

Tomczak: Trzeba się przestawić, nie możemy zapominać o rozgrywkach polskiej ligi bo to może się dla nas źle skończyć. Musimy grać w polskiej lidze, a w Champions League wspinać się na wyżyny swoich umiejętności, bo różnice pomiędzy rozgrywkami widać było w niedzielę.

Tylko użytkownicy zarejestrowani na forum moga pisać komentarze. Jeśli nie jesteś zalogowany, wykorzystaj formularz z góry strony i zaloguj się. Jeśli zaś nie jesteś jeszcze zarejestrowany i chcesz to zrobić, przejdź do strony rejestracji na forum.
· Literówki 2011-10-03 23:25:47, autor: emesz
Poprawcie literówki (znowu :/) - mają KONTUZJE (a nie kontuzję!), WYDAJE mi się (a nie wydaję mi się!).