Ankieta »

Na który wyjazdowy mecz Ligi Mistrzow masz największą ochotę pojechać?
 do Berlina (Niemcy)
 do Czechowa (Rosja)
 do Madrytu (Hiszpania)
 do Veszprem (Węgry)
 do Silkeborga (Dania)

Strzelcy

1. Stojković 113
2. Buntić 77
3. Jurecki 75
4. Tkaczyk 69
5. Tomczak 60

Z Olsztynem przed Berlinem i Moskwą

2011-10-04, autor: SK drukuj stronę

W 6. kolejce PGNiG Superligi kielczanie wyjadą na mecz z Warmią Anders Group Społem Olsztyn. Po spotkaniu na Warmii „żółto-biało-niebiescy” rozpoczną prawdziwe tournee po Europie.

Warmia zawodzi od początku sezonu

„Ten zespół był budowany z myślą o pierwszych czterech miejscach w polskiej lidze” mówił na konferencji przed spotkaniem Bartłomiej Tomczak. Początek ligi nie pokazuje jednak siły zespołu z Olsztyna. Warmiacy poważnie wzmocnieni przed sezonu 2011/2012 przeżywają jednak duże problemy zdrowotne, które wydatnie odbijają się na wynikach drużyny w pierwszej części sezonu.
Do tej pory zespół Warmii AGS Olsztyn zdobył w PGNiG Superlidze tylko 2 punkty w pięciu już rozegranych meczach. Podopieczni trenera Zbigniewa Tłuczyńskiego rzucili najmniej bramek w lidze-113, stracili 130. Jedynym zespołem, który udało się pokonać zawodnikom z Olsztyna jest Powen Zabrze 24:23 w Hali „Urania”. Warmia przegrała jednak cztery inne mecze, teoretycznie z rywalami, z którymi przegrać nie powinna.

Warmia „rozbita” kadrowo

Kadra Warmii boryka się z dużymi problemami zdrowotnymi. W ekipie z Olsztyna nadal brakuje wielu ważnych zawodników: Mariusza Gujskiego, Damiana Moszczyńskiego (kontuzja mięśnia Achillesa), Mateusz Kopyciński (kontuzja więzadeł) i Dominik Płócienniczak (kontuzja łękotki).
Reszta zawodników Zbigniewa Tłuczyńskiego także narzeka na mniejsze lub większe urazy.

Ostatnie wyniki obu drużyn

W poprzednich rozgrywkach oba zespoły spotkały się dwukrotnie i dwa razy lepsi byli kielczanie. W pierwszym meczu w Hali Legionów pokonali zespół z Olsztyna 41:22 (23:9). Najlepszymi strzelcami w VTK byli: Matuesz Jachlewski 8 i Patryk Kuchczyński 6, w ekipie Warmii: Tomasz Garbacewicz i Mariusz Gujski po 4.
W drugim meczu w sezonie 2010/2011 znów lepsi okazali się kielczanie, którzy wygrali 29:35 (15:18). W tym spotkaniu najwięcej bramek dla VTK zdobył Mariusz Jurasik 8 a dla Warmii Damian Moszczyński 7.

Pierwszy mecz w sezonie 2011/12 oba zespoły rozgrają 5 października w hali „Urania” w Olsztynie.

Tylko użytkownicy zarejestrowani na forum moga pisać komentarze. Jeśli nie jesteś zalogowany, wykorzystaj formularz z góry strony i zaloguj się. Jeśli zaś nie jesteś jeszcze zarejestrowany i chcesz to zrobić, przejdź do strony rejestracji na forum.
· Re: Z Olsztynem przed Berlinem i Moskwą 2011-10-05 07:35:57, autor: grzesiekk
skoro juz sie klocą to ja nie wroze im nic dobrego jesli chodzi o LM i lige, bo jak Zorman z Jureckim tak mocno i zaciekle sie klocą w trakcie meczu to nie jest dobrze! albo niech Prezes...