Ankieta »

Na który wyjazdowy mecz Ligi Mistrzow masz największą ochotę pojechać?
 do Berlina (Niemcy)
 do Czechowa (Rosja)
 do Madrytu (Hiszpania)
 do Veszprem (Węgry)
 do Silkeborga (Dania)

Strzelcy

1. Stojković 113
2. Buntić 77
3. Jurecki 75
4. Tkaczyk 69
5. Tomczak 60

Niedźwiedzie grasują w grupie B

2011-10-12, autor: SK drukuj stronę

W kolejnym już trzecim meczu Velux EHF Champions League sezonu 2011/2012 Vive Targi Kielce zagra na wyjeździe z zespołem Czechowskich Niedźwiedzi. Ekipa z podmoskiewskiego Czechowa składa się prawie z całości z reprezentantów Rosji.

Cała reprezentacja w jednym zespole

Croatia Osiguranje Zagrzeb, Celje Pivovarna Lasko czy Vive Targi Kielce. To zespoły piłki ręcznej, które opierają się przede wszystkim na zawodnikach reprezentacji swojego kraju. Wszystkie te trzy marki znacznie przebija jednak zespół Czechowskich Niedźwiedzi. W zespole z Czechowa występuje tylko czterech zawodników spoza Rosji, są nimi: Sierhiei Harbok (Białoruś) i Jevgienij Budko, Shymanski Vitalij, Shelmenko Sergiej (Ukraina). Reszta zawodników to praktycznie etatowi reprezentanci Rosji na czele z Timurem Dibirovem, Aleksey Rastvorstev i bramkarzem Olegiem Gramsem. Trenerem zespołu Czechowskich Niedźwiedzi od 2001 roku jest Władimir Maximow, pełniący również funkcję selekcjonera kadry Zbornej.

Trener legenda i orkiestra

Władimir Maximow to trener, który już dawno zapisał się w annałach rosyjskiej piłki ręcznej. Maximow, który praktycznie od razu po zakończeniu kariery zawodniczej został trenerem piłki ręcznej doprowadził reprezentację Zbornej i Czechowskie Niedźwiedzie do wielkich sukcesów. Jako zawodnik w 1976 roku w Monteralu sięgnął z reprezentacją ZSRR po złoty medal olimpijski. W reprezentacji ZSRR zagrał 172 razy zdobywając 670 bramek.
Po prawdziwe sukcesy sięgnął z ekipą rosyjską w latach 90. W 1993 roku zdobył z reprezentacją Mistrzostwo Świata. Sukces ten powtórzył w 1997 roku. Rok wcześniej zdobył również ze Zborną- Mistrzostwo Europy. W 2000 roku sięgnął jako trener kadry po olimpijskie złoto. Jest jednym z dwóch trenerów wspólnie z Claude Onestą (trener reprezentacji Francji), któremu udało się sięgnąć z reprezentacją po wszystkie trzy najważniejsze trofea!
Wybitne sukcesy trener Maximow odnosił także z zespołem Czechowskich Niedźwiedzi. Zespół z Czechowa to prawdziwy hegemon rosyjskiej ligi. Od czasu przyjścia trenera Maximowa, czyli od 2002 roku nieprzerwanie drużyna sięga po Mistrzostwo i Puchar Rosji. Zespół radzi sobie również doskonale na europejskich arenach w 2006 roku zdobył Puchar Zdobywców Pucharów a w sezonie 2009/2010 doszedł aż do Final Four Ligi Mistrzów.

Zespół z wielkimi osiągnięciami

Piłkarze ręczni z Czechowa nie zadowalają się zdominowaniem własnego podwórka. Ich apetyty sięgają dużo wyżej. Niedźwiedzie sięgnęły już w swojej historii po Puchar Zdobywców Pucharów 2005/2006. W półfinale pokonując HSG Nordhorn a w finale hiszpański Valladolid. W sezonie 20089/2009 zespół z Czechowa po raz pierwszy osiągnął większy sukces w Champions League dochodząc do ćwierćfinału rozgrywek, w których ulegli w dwumeczu Rhein-Neckar Loewen. Rok później Czechowskie Niedźwiedzi doszły aż do Final Four Champions League. Pokonując w 1/4 francuski zespół Montpellier. W poprzednim sezonie 2010/2011 znów dotarli do ćwierćfinału i ulegli w nim niemieckiemu Hamburgowi.

Ostatnie mecze pomiędzy obiema drużynami W ostatnim meczu na linii VTK-Czechowskie Niedźwiedzie górą byli kielczanie. Oba zespoły spotkały się na turnieju Heide Cup 2011, podopieczni trenera Bogdana Wenty wygrali z Niedźwiedziami 32:28 (16:16). Wcześniej w 2007 roku zespół z Czechowa zagrał w Kielce Cup. W Hali Legionów Rosjanie pokonali gospodarzy 24:34 (13:15).

Tylko użytkownicy zarejestrowani na forum moga pisać komentarze. Jeśli nie jesteś zalogowany, wykorzystaj formularz z góry strony i zaloguj się. Jeśli zaś nie jesteś jeszcze zarejestrowany i chcesz to zrobić, przejdź do strony rejestracji na forum.
Brak komentarzy