Ankieta »

Na który wyjazdowy mecz Ligi Mistrzow masz największą ochotę pojechać?
 do Berlina (Niemcy)
 do Czechowa (Rosja)
 do Madrytu (Hiszpania)
 do Veszprem (Węgry)
 do Silkeborga (Dania)

Strzelcy

1. Stojković 113
2. Buntić 77
3. Jurecki 75
4. Tkaczyk 69
5. Tomczak 60

Kluczowy mecz?

2011-10-19 drukuj stronę

W niedzielę w Hali Legionów kolejny ekscytujący pojedynek Ligi Mistrzów. Zespół Vive Targi Kielce gra z duńskim Bjerringbro-Silkeborg.

Zespół Vive Targi Kielce do meczu przygotowuje się już od początku tygodnia. Po meczu z Juranem Ciechanów a wcześniej serii dalekich podróży, wolny był jedynie poniedziałek. Na treningach powoli do zajeć wraca już Mateusz Jachlewski, który doznał kontuzji stopy podczas meczu 2 kolejki Ligi Mistrzów w Berlinie.
Tymczasem swój przyjazd do Kielc już dokładnie ustalili nasi niedzielni rywale z Danii. Dzień wcześniej, w sobotę wylądują na lotnisku w Warszawie a o godzinie 19:00 zapoznają się z Halą Legionów. Wśród zawodników, którzy przyjadą do Kielc nie brakuje znanych nazwisk. Jest m.in. Robert Arrhenius - obrotowy i przede wszystkim filar defensywy zarówno w klubie jak i reprezentacji Szwecji czy Niklas Landin, bramkarz reprezentacji Danii, który na ostatnich mistrzostwach Świata był jednym z największych odkryć imprezy. Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole póki co jest jednak prawoskrzydłowy Dennis Kirkegaard, który do siatki rywali trafiał piętnastokrotnie. Dwa trafienia mniej ma skrzydłowy z drugiej strony boiska - Szwed Fredrik Petersen.
Mimo, że dziesieciotysięczna hala w jakiej grają na co dzień nasi rywale wypełnia się na Lidze Mistrzów niemal do ostatniego miejsca, to do Kielc kibice duńscy się nie wybierają.

Sytuacja w grupie B Ligi Mistrzów jest niezwykle ciekawa. Na prowadzeniu z pięcioma punktami są Atletico Madryt i Fuchse Berlin, ale zaraz za nimi znajduje się Veszprem z czterema punktami. Kolejne pozycje zajmuje Vive Targi Kielce i Chekhovskie Niedźwiedzie z dwoma oczkami na koncie. Silkeborg do tej pory nie ma zdobyczy punktowych. Marko Vujin, rozgrywający węgierskiego przedstawiciela w grupie B w wywiadzie dla oficjalnej strony Ligi Mistrzów cały czas przekonuje: - Naprawdę nie można w tej chwili przewidzieć kto wygra i wyjdzie z grupy. Zaskoczony jest jednak tym, że kielczanom udało się przywieźć z Moskwy 2 punkty. -Niedźwiedzie to przecież niemal ta sama drużyna, która była 2 lata temu w Final four. Veszprem z Rosjanami gra dzień wcześniej, w sobotę. W tej samej porze co nasz mecz w niedzielę, w Berlinie Fuchse gra z Atletico.

Na niedzielny pojedynek Ligi Mistrzów zostało około 150 biletów. Można je zakupić przez naszą stronę internetową, lub w punktach przedsprzedaży (Foto Perfect - ul. Paderewskiego 32, Bilbao Travel, ul. Leonarda 1).

Tylko użytkownicy zarejestrowani na forum moga pisać komentarze. Jeśli nie jesteś zalogowany, wykorzystaj formularz z góry strony i zaloguj się. Jeśli zaś nie jesteś jeszcze zarejestrowany i chcesz to zrobić, przejdź do strony rejestracji na forum.
· Dunmer 2011-10-20 12:45:22, autor: Piotr32
Fakt, ale ostatnio lepiej gramy na wyjazdach niż na własnym parkiecie. Nie wiem z czego to wynika. Chyba z tego, że u siebie przed kielecką publicznością zespół bardziej się spina i nie...
· Oczywiście, że 2011-10-20 06:04:54, autor: Dunmer
kluczowy. Musimy ten mecz wygrać aby się nadal liczyć. Bjerringbro-Silkeborg przegrało dotychczas wszystkie spotkania i nasza ewentualna porażka z tym zespołem skomplikuje i to znacznie...