Ankieta »

Na który wyjazdowy mecz Ligi Mistrzow masz największą ochotę pojechać?
 do Berlina (Niemcy)
 do Czechowa (Rosja)
 do Madrytu (Hiszpania)
 do Veszprem (Węgry)
 do Silkeborga (Dania)

Strzelcy

1. Stojković 113
2. Buntić 77
3. Jurecki 75
4. Tkaczyk 69
5. Tomczak 60

Tkaczyk: Silkeborg to nie jest najsłabszy zespół w grupie

2011-10-21, autor: SK drukuj stronę

„Ok, może jeszcze nie zdobyli żadnego punktu, ale jest to drużyna mocna i wymagająca. Grają typową skandynawską piłkę ręczną, bardzo szybką” mówi kapitan zespołu Grzegorz Tkaczyk.

VTK: W niedzielę zmierzymy się chyba z teoretycznie najsłabszym zespołem w naszej grupie?

Grzegorz Tkaczyk: Zacznijmy od tego, że moim zdaniem to wcale nie jest najsłabszy zespół. OK, może jeszcze nie zdobyli żadnego punktu, ale jest to drużyna mocna i wymagająca. Grają typową skandynawską piłkę ręczną, bardzo szybką. Czeka nas w niedzielę ciężkie wyzwanie w Lidze Mistrzów, ale w naszej grupie każdy mecz jest ciężki. Z naszej strony wymagana jest pełna koncentracja i walka do upadłego, jeśli tak będzie wynik powinien być dla nas korzystny.

VTK: Zagracie prawdopodobnie bez Mateusza Jachlewskiego, a więc z jednym skrzydłowym. Jeśli złapie go zmęczenie to macie przygotowane jakieś inne warianty gry?

Tkaczyk: Nie szczególnie, jest taka alternatywa żebym ja lub „Rosa” wyszedł zagrać na skrzydle. Mamy jednak cały czas nadzieję, że Mateusz Jachlewski dojdzie do siebie i w niedzielę w meczu z Duńczykami, pomoże nam.

VTK: Nie ma większych problemów w zespole ze sformowaniem środka obrona, ciągle z kontuzją boryka się Piotrek Grabarczyk…

Tkaczyk : Piotrek zmaga się z tą kontuzją już kilka dni. Zagrał w Moskwie, ale jego dłoń nie była w pełni sprawna. Myślę, że Piotrek zaciśnie zęby i nie będzie to dla niego duży problem. Mam nadzieję, że nasza obrona w tym spotkaniu będzie szczelna i agresywna.

VTK: Gdzie Twoim zdaniem są najmocniejsze punkty zespołu Silkeborga…

Tkaczyk: Z całą pewnością bardzo mocnym ich punktem jest bramka i Nicklas Landin, który ma za sobą fantastyczne Mistrzostwa Świata. Dużą uwagę przywiązują do gry z kontry w drugie i trzecie tempo. Dużo biegają po boisku i grają wyjątkowo zespołowo. W meczu z nimi nie można sobie pozwolić na przestój, ponieważ przeciwnik może to szybko wykorzystać.

VTK: Jako kapitan możesz zaapelować do kibiców o kolejny głośny doping dla Was w Hali Legionów…

Tkaczyk: Dokładnie, jestem pewien że kibice po raz kolejny stworzą niesamowitą atmosferę na trybunach, która przełoży się na boiskowe wydarzenia. Jestem spokojny o dyspozycję naszych fanów. Będzie to nasz drugi mecz w domu w Lidze Mistrzów. Pierwszy był trochę nie udany. Teraz czeka nas kolejne spotkanie z trudnym przeciwnikiem, ale dla nas liczą się tylko dwa punkty. Mam nadzieję, że wszyscy zapomnieli już o pierwszym meczu, ponieważ stoją przed nami nowe wyzwania.

Tylko użytkownicy zarejestrowani na forum moga pisać komentarze. Jeśli nie jesteś zalogowany, wykorzystaj formularz z góry strony i zaloguj się. Jeśli zaś nie jesteś jeszcze zarejestrowany i chcesz to zrobić, przejdź do strony rejestracji na forum.
Brak komentarzy