Ankieta »

Na który wyjazdowy mecz Ligi Mistrzow masz największą ochotę pojechać?
 do Berlina (Niemcy)
 do Czechowa (Rosja)
 do Madrytu (Hiszpania)
 do Veszprem (Węgry)
 do Silkeborga (Dania)

Strzelcy

1. Stojković 113
2. Buntić 77
3. Jurecki 75
4. Tkaczyk 69
5. Tomczak 60

Silny rywal z Danii

2011-10-21, autor: SK drukuj stronę

Bjerringbro-Silkeborg to kolejny rywal Vive Targi Kielce w Velux EHF Champions League. „Czarne Orły” taki przydomek ma zespół z Silkeborga nie zdobyły jeszcze punktów w tej edycji Ligi Mistrzów.

Krótka historia klubu

Bjerringbro Silkeborg to stosunkowo nowy twór na europejskiej mapie piłki ręcznej. Drużyna powstała w 2005 roku, choć już wcześniej występowała w duńskiej ekstraklasie pod nazwą Bjerringbro FH. W 2005 roku nastąpiła fuzja dwóch klubów: Bjerringbro FH i Silkeborg-Voel KFUM, z której powstał zespół Bjerringbro- Silkeborg, który już w 6 lat po fuzji sięgnął po brązowy medal w duńskiej ekstraklasie (2010). Rok później w ostatnim sezonie BS sięgnęli po srebrny medal w Danii.
Wcześniej w 2002 roku zespół Bjerringbro FH zajął drugie miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Osiągnięcia na arenie międzynarodowej

Zespół z Silkeborga jak do tej pory nie może się pochwalić wielkimi osiągnięciami na europejskiej arenie, choć rezultaty drużyny i tak budzą szacunek. Pierwszy znaczący sukces to sezon 2002/2003 i awans do ćwierćfinału Pucharu EHF, gdzie lepsza od Duńczyków okazała się hiszpańska drużyna B.M Altea. W rozgrywkach 2006/2007 Bjerringbro ponownie awansowało do ćwierćfinalu rozgrywek Pucharu Zdobywców Pucharów. Tym razem po raz kolejny lepszy okazał się zespół z Hiszpanii- Ademar Leon. Rok później zespół znów dotarł do ćwierćfinału Pucharu EHF i przegrał rywalizację z RK Gorenje Velenje. W poprzednim sezonie ekipa z Silkeborga nie zdołała awansować do Ligi Mistrzów, zajmując drugą pozycję w turnieju o „Dziką Kartę”, ustępując zespołowi Rhein-Neckar Loewen. W tym samym sezonie w Pucharze EHF w 1/16 ekipa z Silkeborga odpadła w rywalizacji z niemieckim Grosswallstadt.
W obecnym sezonie Bjerringbro-Silkeborg po raz pierwszy w swojej historii gra w Velux EHF Champions League.

Zmiany kadrowe przed sezonem 2011/2012

Zespół z Silkeborga z roku na rok prezentuje się coraz solidniej. Przed sezonem drużyna przeszła duże zmiany kadrowe do ekipy trenera Carstena Albrektsena dołączyli: Audray Tuzolana (Nantes), Espen Lie Hansen (Drammen HK), Robert Arrheinus (Aragon), Gudmundur Anni Olafsson (Haukar), Jannick Green (Aalborg).
Z zespołu Silkeborga odeszli: Primoz Prost (Montpellier), Andreas Toudahl (Skjern), Akuutaneq Kreutzmann (Vejle).

Największe gwiazdy zespołu

Bjerringbro Silkeborg pomimo, że nie zdobył jeszcze żadnych punktów to personalnie wygląda bardzo mocno. W bramce zespołu BS występuje Nicklas Landin- młody bramkarz, który po sezonie odejdzie do zespołu Rhein-Neckar Loewen. Landin ma za sobą kapitalny sezon i fantastyczne Mistrzostwa Świata. Do zespołu BS trafił przed sezonem szwedzki kołowy Robert Arrhenius, etatowy reprezentant Szwecji. W drużynie trenera Albrektsena występuje również inny reprezentant „trzech koron”- skrzydłowy Fredrik Petersen. W drużynie „Czarnych Orłów” występuje także wielu reprezentantów Danii na czele z Madsem Nielsenem i Rasmusem Lauge.
Drugim trenerem zespołu jest Nikolaj Jacobsen. Świetny duński skrzydłowy, który jest byłym zawodnikiem m.in. THW Kiel.

Ostatnie wyniki zespołu BS

Zawodnicy duńskiego zespołu mają za sobą już trzy kolejki tegorocznej Velux EHF Champions League. W pierwszym meczu w Silkeborgu ulegli zespołowi Atletico Madryt 27:30, choć w pierwszej połowi prowadzili wyrównaną i nawet prowadzili 16:15. W drugiej kolejce Velux EHF Champions League zespół z Silkeborga uległ MKB Veszprem 25:32. W trzeciej kolejce Champions League zawodnicy z Silkeborga ulegli Fuchse Berlin we własnej hali 25:30.
W ostatnim meczu na szczycie duńskiej ekstraklasy także we własnej hali BS uległo AG Kopenhadze 25:30.

Tylko użytkownicy zarejestrowani na forum moga pisać komentarze. Jeśli nie jesteś zalogowany, wykorzystaj formularz z góry strony i zaloguj się. Jeśli zaś nie jesteś jeszcze zarejestrowany i chcesz to zrobić, przejdź do strony rejestracji na forum.
· bilet LM 2011-10-22 21:21:27, autor: slonio11
Mam jeden bilet na jutrzejszy mecz. Zamówiłem koledze ale nie może jechać. Sektor E rząd 18 miejsce 12. Proszę pisać na numer 506445704. Marcin
· 28:28 2011-10-22 20:32:13, autor: muczas
zobaczćie sobie końcówkę meczu ...http://www.ehftv.com/ehfcl/ec/cl/men/2011-12/video/001867
· Występ Siwego 2011-10-22 17:29:07, autor: Iskierka96
"Właściwie jedyny problem gospodarzy to uraz Mateusza Jachlewskiego (kontuzja kostki w Berlinie). Dopiero w sobotę po ostatnim treningu sztab medyczny kieleckiego klubu podejmie decyzję, czy...