Ankieta »

Na który wyjazdowy mecz Ligi Mistrzow masz największą ochotę pojechać?
 do Berlina (Niemcy)
 do Czechowa (Rosja)
 do Madrytu (Hiszpania)
 do Veszprem (Węgry)
 do Silkeborga (Dania)

Strzelcy

1. Stojković 113
2. Buntić 77
3. Jurecki 75
4. Tkaczyk 69
5. Tomczak 60

Coś więcej niż mecz…

2011-10-27, autor: DW drukuj stronę

Już dzisiaj o godz. 18.00 w Orlen Arenie w Płocku rozpocznie się spotkanie, które elektryzuje kibiców w całej Polsce. Klasyk PGNiG Superligi Orlen Wisła Płock – VIVE Targi Kielce.

Wielu kibiców Vive Targi Kielce ma jeszcze w pamięci porażkę w finałach play-off z zeszłego sezonu. Dzisiaj pierwsza okazja do rewanżu. Jednak zawodnicy nieco tonują emocje związane z tym spotkaniem. Zgodnie twierdzą, że jest to niezwykle ważne spotkanie na które nie trzeba się dodatkowo mobilizować jednak jak zwykle o tytule zadecydują finały play-off i muszą zrobić wszystko, żeby się tam znaleźć.
Dzisiejsze zwycięstwo w Płocku może bardzo przybliżyć ekipę Bogdana Wenty do pierwszego miejsca w tabeli na koniec rozgrywek. Orlen Wisła straciła już w tym roku punkt w Puławach i przy ewentualnej porażce, strata do zespołu Vive Targi Kielce wyniesie już 3 pkt. Jednak jak wszyscy powtarzają, play-off rządzą się swoimi prawami i jak pokazał poprzedni sezon, pierwsze miejsce w tabeli nie przybliżyło drużyny „żołto-biało-niebieskich” do mistrzostwa Polski. Mamy nadzieję, że w tym sezonie będzie inaczej.
Dzisiaj w Orlen Arenie dojdzie też do sytuacji, która nigdy wcześniej nie miała miejsce w polskiej lidze. Zagrają ze sobą dwie drużyny, które występują w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Drużyna z Płocka podobnie jak Vive Targi Kielce po 4 kolejkach ma 4 punkty w swojej grupie.
Orlen Wisła Płocka przystąpi do spotkani bez Bostjana Kavasa, zawieszonego za niesportowe zachowanie na 3 spotkania oraz kontuzjowanych Adama Twardy i Michała Zołoteńki. Niepewny jest również występ Piotra Chrapkowskiego. Po kontuzjach wracają Luka Dobelsek i Vakasin Rajković.
Trener Wenta ma do dyspozycji tych samych zawodników co w ostatnim spotkaniu Ligi Mistrzów przeciwko Birringbro-Silkeborg. Nie zagra tylko Mateusz Jachlewski, który na treningu nabawił się urazu łokcia.
Spotkanie transmitowane będzie przez stację Polsat Sport a w Orlen Arenie powinien zasiąść komplet widzów. Do Płocka wybiera się oczywiście liczna grupa fanów Vive Targi Kielce. Zawodnicy mogą liczyć na wsparcie swoich kibiców. Relacja live również na naszej stronie internetowej.

Tylko użytkownicy zarejestrowani na forum moga pisać komentarze. Jeśli nie jesteś zalogowany, wykorzystaj formularz z góry strony i zaloguj się. Jeśli zaś nie jesteś jeszcze zarejestrowany i chcesz to zrobić, przejdź do strony rejestracji na forum.
· Magdaaa09 2011-10-27 14:22:36, autor: Iskierka96
Masz rację... Coś za bardzo trzymają się go ten kontuzje i urazy... :P
· Re: Coś więcej niż mecz… 2011-10-27 14:08:19, autor: TO JA
Mad Max zobaczysz ze i tak wystąpią w pełnym składzie...oczywiscie poza Kavasem.
· Złej baletnicy... 2011-10-27 13:57:08, autor: Mad_Max
Jeszcze się mecz nie zaczął, a część Płocka już się przygotowuje do porażki (albo "niespodziewanego" zwycięstwa), bo "biedactwa" zagrają w niepełnym składzie, bo...
· Siwy. 2011-10-27 12:56:11, autor: Magdaaa09
Siwy to ma jednak pecha, wyleczył kostkę, to znowu coś z łokciem. A szkoda, przydałby się dzisiaj drużynie.