Ankieta »

Na który wyjazdowy mecz Ligi Mistrzow masz największą ochotę pojechać?
 do Berlina (Niemcy)
 do Czechowa (Rosja)
 do Madrytu (Hiszpania)
 do Veszprem (Węgry)
 do Silkeborga (Dania)

Strzelcy

1. Stojković 113
2. Buntić 77
3. Jurecki 75
4. Tkaczyk 69
5. Tomczak 60

Nowy ranking klubowy EHF. VTK najwyżej z Polski!

2011-11-09, autor: SK drukuj stronę

Europejska Federacja Piłki Ręcznej opublikowała najnowszy ranking klubowy. Wynika z niego, że nadal najwyżej notowanym zespołem z Polski jest drużyna Vive Targi Kielce.

Polska PGNiG Superliga uzyskała wskaźnik punktowy na poziomie 1,25 punktów. Tyle samo co ligi: norweska, ukraińska i austriacka.
Najwyżej notowane w rankingu są ligi niemieckie i hiszpańskie.

Najlepszymi zespołami w Europie są dwie siódemki z Ligi Asobal. Pierwsze miejsce w zestawieniu dla FC Barcelony (ubiegłorocznego zdobywcy Ligi Mistrzów). Druga pozycja przypadła Atletico Madryt (rywalowi VTK w grupie Ligi Mistrzów. Na trzeciej pozycji w rankingu uplasowała się drużyna THW Kiel.
Co ciekawe w pierwszej dziesiątce rankingu znalazły się aż trzy zespoły, które rywalizują z „żółto-biało-niebieskimi” w rozgrywkach Ligi Mistrzów! Są to wspominane Atletico Madryt (2. miejsce), MKB Veszprem (6.miejsce) i Fuchse Berlin (8.miejsce). Inny rywal VTK, Czechowskie Niedźwiedzie zajmuje 11. miejsce w zestawieniu.
Pozycje rywali kielczan w rankingu pokazują z jak mocnymi zespołami przyszło się mierzyć podopiecznym Bogdana Wenty w tegorocznej edycji Champions League. Dla zawodników z Kielc każdy punkt zdobyty z wyżej notowanym rywalem, daje więcej oczek do rankingu.

Vive Targi Kielce w klubowym zestawieniu zajmuje 37. miejsce ( na koniec sezonu kielczanie zajmowali 22 pozycję). Kolejny klub z Polski- Orlen Wisła Płock zajmuje 47. miejsce w stawce. Co ciekawe w pierwszej setce znalazł się również zespół Chrobrego Głogów. Kielczanie zgromadzili w rankingu 3,125 punktów. Pierwsza FC Barcelona zgromadził 6,250 punktów.

Tylko użytkownicy zarejestrowani na forum moga pisać komentarze. Jeśli nie jesteś zalogowany, wykorzystaj formularz z góry strony i zaloguj się. Jeśli zaś nie jesteś jeszcze zarejestrowany i chcesz to zrobić, przejdź do strony rejestracji na forum.
Brak komentarzy