Ankieta »

Na który wyjazdowy mecz Ligi Mistrzow masz największą ochotę pojechać?
 do Berlina (Niemcy)
 do Czechowa (Rosja)
 do Madrytu (Hiszpania)
 do Veszprem (Węgry)
 do Silkeborga (Dania)

Strzelcy

1. Stojković 113
2. Buntić 77
3. Jurecki 75
4. Tkaczyk 69
5. Tomczak 60

Ciężki teren w Puławach. Sobota z Azotami

2011-11-10, autor: SK drukuj stronę

Już w najbliższą sobotę w Puławach zespół Vive Targi Kielce zmierzy się na wyjeździe z zespołem Azotów Puławy. W tym sezonie w puławskiej hali punkty stracił już jeden z faworytów Superligi- Orlen Wisła Płock.

„Postraszyli” Orlen Wisłę

Zawodnicy z Puław od zawsze są groźni we własnej hali. W tym roku w Puławach ciężkie przetarcie miał zespół Orlen Wisły Płock. Zdecydowany faworyt potyczki obu siódemek. 27 września w Hali MOSiR w Puławach padł remis 19:19 (9:9). Sam mecz był bardzo zacięty a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. - Obiekt w Puławach jest specyficzny. Tam zawsze gra się ciężko. Azoty to zespół, którego naprawdę nie można lekceważyć, pod żadnym względem - mówi przed spotkaniem Mateusz Zaremba. Boleśnie przekonali się już o tym zawodnicy z Płocka. Spotkanie z Wisłą pokazało, że siła zespołu z Puław opiera się na kolektywie a bramki w tym zespole rozkładają się po równo na wielu zawodników. W remisie z zespołem z Płocka największy udział mieli: Dmytro Zinchuk i Krzysztof Łyżwa po 4 bramki.

Dobra sytuacja kadrowa zespołu Azotów

Drużyna z Puław prezentuje się bardzo solidnie, jeśli chodzi o skład personalny zespołu. W drużynie Azotów swoje miejsce znalazło wielu doświadczonych zawodników, ale także kilku młodszych szczypiornistów. Reprezentację doświadczonych w Puławach reprezentują: Dmytro Zinchuk, Maciej Stęczniewski, Wojciech Zydroń i Grzegorz Gowin. Młodsi zawodnicy to: Michał Szyba, Krzysztof Łyżwa, Michał Bałwas czy Piotr Wyszomirski.
Bardzo silnie obsadzona jest bramka Azotów, gdzie dobrze uzupełniają się wcześniej wymienieni Piotr Wyszomirski i Maciej Stęczniewski.

Pamiętna hala dla Mateusza Przybylskiego

- To tutaj zdobyliśmy dwa lata temu tytuł wicemistrza Polski. Grało mi się na tym obiekcie bardzo dobrze – wspomina młody zawodnik VTK, Mateusz Przybylski. - Na pewno chciałbym zagrać w tym meczu, jeśli trener da mi zagrać to na pewno dam z siebie wszystko - zapewnia rozgrywający VTK. - To silny zespół, połączenie doświadczenia z młodością. Mam w tej drużynie kilku znajomych m.in. Krzysztofa Łyżwę, z którym grałem w reprezentacji młodzieżowej - kontynuuje popularny „Koniu”. - Dla mnie to szczególny pojedynek, ponieważ miałem ofertę z Puław przed sezonem, więc chciałbym się pokazać w tym meczu z dobrej strony - kończy Mateusz Przybylski.

Ostatni mecz zespołu z Puław

W ostatnim pojedynku Azoty Puławy pokonały w 1/8 Pucharu Polski zespół ŚKPR Świdnica. Podopieczni trenerów Marcina Kurowskiego i Piotra Dropka pokonali zespół ze Świdnicy 22:28. W tym spotkaniu w bramce Azotów zabrakło: Macieja Stęczniewskiego i Piotra Wyszomirskiego. Między słupkami pojawił się za to pozyskany niedawno trzeci goalkeeper zespołu Macedończyk Kirył Kolev. W tym meczu bramki po stronie Azotów po raz kolejny rozłożyły się bardzo równo. Najwięcej bramek zdobyli Zydroń i Witkowski po 4.

Obecnie zespół z Puław zajmuje trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 13 punktów. Najlepszym strzelcem zespołu jest Dmytro Zinchuk z 45 bramkami w 9 meczach.

Tylko użytkownicy zarejestrowani na forum moga pisać komentarze. Jeśli nie jesteś zalogowany, wykorzystaj formularz z góry strony i zaloguj się. Jeśli zaś nie jesteś jeszcze zarejestrowany i chcesz to zrobić, przejdź do strony rejestracji na forum.
Brak komentarzy