Ankieta »

Na który wyjazdowy mecz Ligi Mistrzow masz największą ochotę pojechać?
 do Berlina (Niemcy)
 do Czechowa (Rosja)
 do Madrytu (Hiszpania)
 do Veszprem (Węgry)
 do Silkeborga (Dania)

Strzelcy

1. Stojković 113
2. Buntić 77
3. Jurecki 75
4. Tkaczyk 69
5. Tomczak 60

VIVE Textile Recycling

VIVE Textile Recycling


 

 

Bertus Servaas – Prezes Zarządu 

 

KONTAKT
ul. Olszewskiego 6
25-663 Kielce
tel. 41 367 59 48
vive@vive.com.pl
www.vive.com.pl

 

VIVE Textile Recycling zajmuje wiodącą pozycję rynkową w sektorze  przetwarzaniem surowców wtórnych. Wypracowane przez spółkę metody umożliwiają zagospodarowanie w 100% surowca, jakim jest odzież używana. Założenia i charakter pracy firmy mają szczególne znaczenie w kontekście dbałości o środowisko naturalne.  
VIVE Textile Recycling swoją działalność rozpoczęło w 1991 roku jako mała hurtownia odzieży używanej, zlokalizowana w Górkach Szczukowskich koło Kielc. Przedsiębiorstwo sprzedawało wówczas wyłącznie odzież sortowaną przywożoną z Holandii. W marcu 1992 roku spółka rozpoczęła import odzieży wstępnie sortowanej i zatrudniła pierwszych pracowników do jej przerobu. I tak, sukcesywnie powiększając ilość sortowanej odzieży, a co za tym idzie, także zatrudnienie i zaplecze produkcyjno – magazynowe, na początku 2002 roku VIVE przerabiało ok. 70 ton surowca dziennie i zatrudniało blisko 400 osób, mając do dyspozycji ponad 8 tys. mkw. powierzchni produkcyjnej i magazynowej. Na przełomie 2004 i 2005 roku uruchomiono nowoczesną linię do sortowania odzieży. Wdrażając nowe rozwiązania technologiczne firma dynamicznie powiększa rozmiar produkcji. Obecnie zatrudnia … osób i sortuje …. ton surowca miesięczni/rocznie. W jej posiadaniu jest łącznie 17 tys. mkw. powierzchni biurowo – produkcyjno – magazynowej.
W swojej ofercie handlowej VIVE Textile Recycling ma odzież niesortowaną (importowaną z Niemiec i Holandii) i sortowaną (ok. 1 tys. asortymentów odzież odpowiedniej dla danego sezonu). W ramach odzieży sortowanej firma dysponuje:
• odzieżą sortowaną z importu - jest to odzież od stałych, zagranicznych dostawców, gdzie zakupywane są już gotowe asortymenty (bluzki, spodnie, sukienki, kurtki itd.) oraz gotowe mixy damsko-męskie i dziecięce. Towar pakowany jest w worki od 20 do 50 kg.
• odzieżą sortowaną z własnej produkcji - są to różnego rodzaju gatunki odzieży powstałe w procesie sortowania odzieży niesortowanej. W wyniku produkcji i przerobu ok. 100 ton odzieży niesortowanej dziennie firma oferuje szeroki wachlarz asortymentów w różnych gatunkach.
W wyniku procesu sortowania odzież, która nie podlega już sprzedaży jest poddawana procesowi przerobu na czyściwo. W VIVE Textile Recycling znajdują się następujące gatunki tego surowca: bawełniane białe i kolorowe, flanelowe, frotte. Głównym rynkiem zbytu na ten produkt jest Europa Zachodnia.