Ankieta »

Na który wyjazdowy mecz Ligi Mistrzow masz największą ochotę pojechać?
 do Berlina (Niemcy)
 do Czechowa (Rosja)
 do Madrytu (Hiszpania)
 do Veszprem (Węgry)
 do Silkeborga (Dania)

Strzelcy

1. Stojković 113
2. Buntić 77
3. Jurecki 75
4. Tkaczyk 69
5. Tomczak 60

SPOŁEM

SPOŁEM


WYTWÓRCZA SPÓŁDZIELNIA PRACY

 

 

Jerzy Misiak - Prezes Zarządu
Wiesława Gawrońska - Zastępca Prezesa ds. Sprzedaży
Marek Sternik - Zastępca Prezesa ds. Technicznych

 

KONTAKT

ul. Mielczarskiego 93-95

25–726 Kielce
tel. 41 347 98 00

marketing@wspspolem.com.pl
www.wspspolem.com.pl

 

Wytwórcza Spółdzielnia Pracy „Społem” to firma o ponad 90-letnim doświadczeniu w branży spożywczej. Dzięki umiejętnemu łączeniu tradycji i nowoczesności jest obecnie jednym z liderów na polskim rynku FMCG. Drugie miejsce w produkcji majonezu w Polsce oraz wysoka pozycja pośród krajowych wytwórców musztardy zostały osiągnięte w efekcie wytrwałej pracy wybitnych specjalistów. Ich zaangażowanie sprawiło, że wyroby Spółdzielni cieszą się dużym uznaniem wśród konsumentów.

Wysoka pozycja firmy została osiągnięta dzięki wyjątkowym recepturom, które zbliżają produkty Spółdzielni do tradycyjnych domowych wyrobów. Kieleckie wyroby wyróżnia zawartość wysokiej jakości składników gwarantujących bogaty, niepowtarzalny smak. Smak doceniany przez klientów, stanowiących najbardziej wymagające jury. Godło promocyjne „Poznaj Dobrą Żywność”, wizytówka Polski produkt roku 2009”, „Znak Jakości Q” czy znak „Żywność Atestowana” to tylko kilka spośród ponad 100 nagród i wyróżnień przyznanych WSP „Społem” w uznaniu najwyższej jakości oferowanych przez nią artykułów.

Firma cieszy się zaufaniem pracowników i partnerów biznesowych. Spółdzielnia posiada certyfikowany System Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności zgodny z ISO 22000 oraz System Zarządzania Jakością według ISO 9001.  Stałe zatrudnienie dla blisko 400 osób, troska o środowisko naturalne i aktywne działania prospołeczne sprawiają, że WSP „Społem” jest istotnym elementem w lokalnej społeczności Kielc, a także jedną z wizytówek całego regionu świętokrzyskiego.

Najważniejszy produkt firmy to oczywiście Majonez Kielecki. Wśród wyrobów Spółdzielni znajdują się też musztardy, sosy, keczup, ocet oraz Snacki - chrupki do samodzielnego przygotowania. Artykuły spożywcze stanowią obecnie przeważającą cześć oferty firmy. WSP „Społem” wytwarza jednak również artykuły chemii gospodarczej. Płyn do mycia naczyń, płyn do prania ręcznego czy pasta do podłóg to produkty wyrabiane w kieleckiej fabryce od lat, dobrze znane zwłaszcza na rynku lokalnym.

Dostępność w kraju i zagranicą

Produkty WSP „Społem” są dostępne na terenie całego kraju oraz zagranicą. Można je kupić między innymi w sieciach Makro Selgros, Eldorado/Tradis, Eurocash, Carrefour, Auchan, Kaufland, Tesco, Real, Intermarche, czy Leclerc. Firma posiada sprawną sieć przedstawicieli handlowych oraz współpracuje z wieloma hurtowniami. Dzięki temu dostępność kieleckich produktów zwiększa się każdego roku. Najważniejsze artykuły są też eksportowane do Stanów Zjednoczonych, Australii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Irlandii, Rosji, Słowacji, Estonii, Kazachstanu, Bułgarii,  Mołdawii, Azerbejdżanu, Turkmenistanu, Rumunii, Czech, Łotwy, na Węgry i na Litwę.

W 2010 roku marka „Majonez Kielecki” została wyceniona na 42,7 mln zł i jest według rankingu Rzeczpospolitej jednym z najbardziej wartościowych polskich znaków towarowych. To osiągnięcie nie byłoby możliwe bez aktywnych działań marketingowych. Dzięki obecności w prasie, radiu i telewizji oraz wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi takich jak media społecznościowe, buzz marketing czy guerrilla marketing, produkty WSP „Społem” stale zyskują na znaczeniu